75. Alman Şarap Kraliçesi: Frankonya’dan Eva Brockmann yeni Alman Şarap Kraliçesi

Neil

New member
75. Alman Şarap Kraliçesi
Franconia’dan Eva Brockmann yeni Alman şarap kraliçesi

Eva Brockmann körü körüne şarabın tadına bakıyor. Fotoğraf

© Lando Hass/dpa

Franken bağcılık bölgesi 2008’den bu yana ilk kez bir kez daha Almanya’nın şarap kraliçesi oldu. Hayran kitlesi tezahürat yaparken sektörün en önemli elçisi selefinin tacını kabul ediyor.

75. Alman Şarap Kraliçesi’nin adı Eva Brockmann’dır ve Bavyera’daki Franken şarap üretim bölgesinden gelmektedir. Yıldönümü yılında, 24 yaşındaki oyuncu Cuma akşamı Neustadt’ta (Pfalz) Baden-Württemberg, Hessen ve Rhineland-Pfalz’dan dört rakibe karşı galip geldi. Sektörün en önemli elçisi olan nitelikli şarap uzmanı, bir yıl boyunca yaklaşık 15.000 şarap üreticisini temsil ediyor.

Zaferinin ardından, konfeti yağmuru ve hayran kitlesinin tezahüratları arasında yeni “Asma Suyunun First Lady’si”, Baden yetiştirme bölgesinden selefi Katrin Lang’tan kraliçe tacını aldı. Brockmann, Alman Basın Ajansı’na “Saf sevinç, saf duygu hissediyorum” dedi. Zaferine hâlâ inanamıyor. Adaylar iyi bir ekipti. “Herkes bunu hak ediyor.”

Zorlu yarışma

Asma adına Brockmann artık yurt dışında çok sayıda randevuya katılıyor. Franconia en son 2008’de şarap kraliçesine kavuşmuştu.

Salon binasında yaklaşık 700 konuğun önünde jüri ve izleyiciler Lea Baßler (23, Pfalz şarap bölgesi) ve Jessica Himmelsbach’ı (28, Baden şarap bölgesi) şarap prensesleri olarak seçti. Katja Föhr (21, Rheingau) ve Sarah Röhl (23, Moselle) taç mücadelesini kaybetti.

Beş adayın, diğer şeylerin yanı sıra, kör tadım sırasında şarap türlerini belirlemesi ve kıvrak zekalı olması gerekiyordu.

Alman Şarap Kraliçesi, 1949’dan beri sektörü destekliyor. 1999’a kadar adayların bekar olması ve şarapçı bir aileden gelmesi şartı aranıyordu. Almanya’da toplam 13 bağcılık bölgesi bulunmaktadır; bunların en büyüğü Pfalz açıklarındaki Rheinhessen’dir.

dpa

#Konular