Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Montella’dan Balotelli açıklaması

Fiona

New member
Montella, ligin 5. haftasında Atakaş Hatayspor ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdürdükleri kulüp tesislerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HangiKredi Ümraniyespor’u 1-0 yendikleri müsabakayı pahalandıran Montella, “Çok sıkıntı bir maç bizi bekliyordu. Hamasetli, âlâ defans yapan bir ekibe karşı oynayacağımızı da biliyorduk. O yüzden galibiyet için memnunum.” dedi.

Takımın performansından şad olduğunu belirten Montella, “Her maçın bizler için farklı bir parametre olduğunu biliyoruz. Bunun ne kadar kıymetli olduğunu da biliyorduk. Alana yansıttığımız ekip ruhu epey kıymetliydi. Hatta maçın yorgun anlarında bile göze beğenilen gelmese de o pratik gayret bize galibiyeti getirdi.” değerlendirmesinde bulundu.

“KULÜBÜMÜZDEN ÖZÜR DİLERİM”

Montella, maç sonunda Mario Balotelli ile yaşadığı tartışmanın hatırlatılması üzerine, şunları söylemiş oldu:

“Kulübümüzden özür dilerim. Bu şekil olayların alanda yaşanmaması, sorunun soyunma odasında çözülmesi gerekiyor. Nitekim de kendime hakim olamadım. Dışarıdan bizi seyreden çocuklara bile berbat örnek olduğumu söyleyebilirim. O yüzden bu bahiste genelde ben daha sakin kalan taraf olduğum için tekrar yaşanmaması ismine elimden gelen her şeyi yapacağım. Biz robot değiliz. Biz de etten kemikteniz. O yüzden bu mevzuda kusurlu olduğumu biliyorum ve tekrar yinelanmayacağını da biliyorum.”

“BALOTELLİ İLE ALAKAMIZ çok İYİ”

Balotelli ile yaşadığı tartışmadan dolayı üzgün olduğunu bir dahaleyen Montella, “Balotelli ile bağımız çok güzel, rastgele bir meselemiz yok. Bu hadiseden evvel de aslına bakarsanız kendisi gitmek istediğini tabir etmişti. hiç bir biçimde bizi etkilememişti. Yalnızca oyun manasında bir şeyler olduğu için orada gerginlik yaşadık. Saha haricinde da bağlantımız hayli âlâ bir biçimde devam ediyor.” diye konuştu.

Gitmesi durumunda Balotelli’nin yerine bir forvet transferi olma durumuyla ilgili soru üzerine Montella, “Kulübümüz, benim nasıl bir oyun biçimi oynattığımı biliyor. Ben de kulübümüzün oyun biçimi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. O yüzden şu ana kadar gösterdikleri bütün fedakarlıkların yanı sıra biliyorum ki liderimiz imkan ve fırsat bulursa bir şeyler yapacaktır. Son karar her vakit kulübümüzün.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, Atakaş Hatayspor ile 4 Eylül Cumartesi günü deplasmanda oynayacakları maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktaran Montella, “Zor bir rakip olacağını biliyoruz. Baktığınızda geçen sene ile şimdi tıpkı takıma sahipler. Hocayı değiştirmelerine karşın tıpkı biçimde devam eden bir takım var. Şu anda aldıkları puan, onların oynadığı ve yapmak istediği oyunu yansıtmıyor. tekrar ayağa kalkmaya çalışan bir kulübe karşı oynamaya gidiyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.