Ağaoğlu’ndan TFF Başkanlığı cevabı

Fiona

New member
Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, bugün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısı daha sonrası açıklamalarda bulundu, Ağaoğlu, “hiç bir biçimde ne ben, ne Göksel Gümüşdağ, ne de Ahmet Parıltı Çebi TFF Başkanlığı’na aday olmayı düşünmüyoruz” dedi.

Spor Yasası hakkında Ağaoğlu, şunları söylemiş oldu, “Spor Yasası ile ilgili Kulüpler Birliği olarak çekincelerimizi bile getirmiştik. Bugünkü görüşmede görüş alışverişinde bulunduk. Yasanın bu haliyle çıkması, şu anki sorunlardan daha fazlasını yaratacak. İleriye dönük olarak fazlaca büyük sorunlar yaşayacağımız aşikar. Bu ortada şunu net olarak söz edeyim, mali disiplin konusunda bütün kulüplerimiz fikir birliği ortasında fakat çerçevesinin fazlaca güzel çizilmesi gerekiyor. Kulüpler Birliği olarak ağır bir gündem olarak toplandık. Kurulda kabul edilen spor yasası birinci maddemizdi. UEFA’ya üye 56 üye içerisinde buna benzeri bir yasa ile futbolun yönetildiği bir diğer ülke yok. Yasa çıkmadan çalışmaları yapmak üzere dört büyük kulüp lideri ve Kasımpaşa Lideri Fatih Saraç ve Süleyman Hurma ile önümüzdeki hafta ağır çalışmalar yapacağız.”

“8+3 YABANCI KURALININ DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Yabancı Oyuncu Kuralı ile ilgili yeni sonucun devam etmesini kulüpler olarak istediklerine vurgu yapan Ağaoğlu, “Yabancı konusu uzun vakittir gündemde. Nihat Özdemir’e de çekincelerimizi lisana getirmiştik. En azından 1 sene daha 8+3 yabancı kuralının devam etmesini istiyoruz. Zira kimi kulüplerimizin elin uzun sözleşmeleri olan önemli sayıda yabancı oyuncu var” açıklamasında bulundu.

“YAYIN İHALESİNİ 1.5 AY İÇERİSİNDE BİTİRMEK İSTİYORUZ”

Yayın ihalesinin kısa bir süre ortasında çözülmesini beklediklerini söyleyen Ağaoğlu, “Naklen yayın ihalesi için çalışan isimler istifa etti. Servet Yardımcı naklen yayın ihalesiyle ilgili süreci yönetiyor. Görüşlerimizi Servet Yardımcı’ya ileteceğiz. 1.5 ay içerisinde bu işi bitirmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

“NE BEN, NE GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ, NE DE AHMET PARILTI ÇEBİ”

Federasyon lideri olmak istemediğini belirten Ağaoğlu, “hiç bir biçimde ne ben, ne Göksel Gümüşdağ, ne de Ahmet Parıltı Çebi TFF Başkanlığı’na aday olmayı düşünmüyoruz. Her iki liderin da tabirleri benim geçtiğimiz hafta kullandığım tabirle tıpkı. TFF Lideri olmak istemiyorum. Kamuoyunda gündemde isimler var. niye bu isimler gündemde bilmiyorum” halinde konuştu.