Ali Koç’tan Maxi Gomez çıkışı: Üzülerek takip ediyorum

Fiona

New member
Ali Koç, sarı-lacivertli futbol grubunun Spor Toto Harika Lig’in 5. haftasında Yukatel Kayserispor’u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Maxi Gomez’in transferi için kulübü Valencia ile anlaştıklarını lakin teknik yönetici Jorge Jesus’u ikna edemediklerini belirten Lider Koç, “Trabzonspor’un Maxi Gomez’i dileğimize karşın elimizden aldığı konusu, Trabzonspor’un 8 şampiyonluğu konusu ne kadar gerçekse o da bu kadar gerçektir. Bizim taraftarımızın bunlara inanıp negatif psikolojiye girmelerini fazlaca üzülerek takip ediyorum. Biz bir şeyi başa koyduğumuz vakit diğer kulüp kolay kolay o oyuncuyu bizden alamaz. Maçlık taraftar olmayı bırakıp el birliğiyle şampiyonluk için çaba etmemiz lazım.” sözlerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’da bulunan Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile Galatasaray Adası’na yapılan ataklarla ilgili de konuşan Koç, şunları kaydetti:

“Bu akınları yenidenlanmayacak olaylar olarak görmek istiyorum. İnşallah en kısa vakitte olayın açıklığa kavuşturulmasını talep ediyorum. İçişleri Bakanlığı ve emniyet ünitelerimiz epeyce çabuk hareket ettiler. Fenerbahçe olarak her bir ferdimiz, 4 Nisan 2015’te Rizespor maçından daha sonra Trabzon Havaalanı’na yaptığımız seyahatte uğradığımız hücumun hala faili meçhul bir hücum olarak duruyor olması Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan bir durumdur. Biz fazlaca müracaat yaptık. Bir buçuk sene evvelce EDS kayıtları için müracaat yaptık. Bir tane evrak belgeye girdi mi bilmiyorum. Bizim açımızdan kabul edilemez bir durum. Fenerbahçe’nin yaşadığı olayın bana nazaran üstü örtbas edilmiştir. Lütfen bu mevzuyu aydınlatın.”