“Bambaşka bir grup olacak”

Fiona

New member
Galatasaray Lideri Dursun Özbek, “Takımın birbirine alışması mühlet alacaktır. Bu müddet zarfında da yeterli futbol izlettirmek istiyoruz. Tam randıman alındığı vakit değişik bir Galatasaray izleneceğini vaat ediyorum” dedi.

Galatasaray, Spor Toto Muhteşem Lig’in 6’ncı haftasında Kasımpaşa’yı deplasmanda 3-2 mağlup etti. Müsabakanın akabinde Galatasaray Lideri Dursun Özbek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Alınan galibiyetten dolayı keyifli olduğunu söyleyen Özbek, “Daha hayli gol atan bir Galatasaray izleyeceğiz. Bugün de bunun emareleri görüldü. Oyuncuları ve teknik grubu tebrik ediyorum. Hoş bir Galatasaray olacak bu sene” diye konuştu.

Ligin daha başında olduklarını belirten Özbek, “Lig uzun bir maraton ve daha başındayız. Şu anda şampiyonluk konuşmak yanlış olur. Yaklaşık 26 tane oyuncu ekipten ayrıldı ve 13 yeni oyuncu geldi. Yeni bir kadro hüviyetindeyiz. Kadronun birbirine alışması mühlet alacaktır. Bu mühlet zarfında da uygun futbol izlettirmek istiyoruz. Tam randıman alındığı vakit farklı bir Galatasaray izleneceğini vaat ediyorum” sözlerini kullandı.

“YUSUF VE RASHİCA FIRTINA ÜZERE İKİ OYUNCU”

Oyuna daha sonradan dahil olan yeni transferler Yusuf Demir ve Milot Rashica hakkında da kanılarını paylaşan Lider Özbek, “Fırtına üzere iki oyuncu. Önümüzde yarım saat daha olsa, 2-3 gol daha olurdu diye düşünüyorum. Çok düzgün oyuncular, Galatasaray’a yakışan oyuncular. Önümüzdeki günlerde onları da izleme fırsatını bulacağız. Bilhassa Yusuf’u fazlaca beğendim. Rashica da öyleydi. Kanatlarda fazlaca güzellerdi. Ekibin hepsi epeyce yeterliydi. Birbirinden ayırmak yanlış olur. 3 puan aldık, önümüzdeki Cuma gününe kadar tadını çıkarmak lazım” halinde konuştu.

“GALATASARAY’IN HER VAKİT AVRUPA’DA OLMASI GEREKİR”

“Bu takımla Avrupa’da olmak ister miydiniz?” sorusunu da cevaplayan Dursun Özbek, “Avrupa kupalarında olmayı kim istemez. Avrupa’da Türkiye’nin en başarılı ve en büyük temsilcisi Galatasaray’dır. Galatasaray’ın her vakit Avrupa’da olması gerekir. Bilhassa Cumhuriyetin 100’üncü yılında Avrupa’da olmak için elinden geleni yapacaktır. Galatasaray Avrupa’dır, Galatasaray Avrupalıdır” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Özbek, transferlerin akabinde “Mali açıdan Galatasaray’ı sıkıntı durumda bırakacak bir tablo oluştu mu?” sorusuna da “Hayır, biz o denli bir şey yapmayız” yanıtını verdi.