Bebek ısıtıcısı: Karşılaştırmalı dört farklı model

Neil

New member
Bebek odası ekipmanları
Bebekler için radyant ısıtıcılar: Bu modeller bebek bezi değiştirirken ve banyo yaparken faydalıdır

Birçok ebeveyn bebeklerinin altını değiştirirken ısıtıcı kullanıyor

© SeventyFour/iStock/Getty Images


Bebek ısıtıcısı arıyorsanız, farklı modelleri hızla bulacaksınız. Değerli cihazlar sunuyoruz ve konu hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyoruz.

Bebekler anne karnındaki sıcaklığa alışkındır. Bu nedenle yenidoğanlara yaşamın ilk birkaç ayında altını değiştirirken veya banyo yaptıktan sonra sıcak bir ortam sağlamak önemlidir. Özellikle soğuk mevsimde bunu yapmanın en iyi yolu bebeğiniz için ısıtıcı kullanmaktır.


Bebek ısıtıcısı: Alırken dikkat etmeniz gereken şey budur
Radyant ısıtıcı için genellikle iki seçenek vardır: Ya ihtiyaç duyulan yere esnek bir şekilde kurulabilen bağımsız bir cihaz seçersiniz. Veya radyant ısıtıcıyı duvara, genellikle alt değiştirme masasının üstüne, yani ısıya çoğu zaman ihtiyaç duyulan yere sıkıca monte edebilirsiniz. Ekstra esneklik için 2’si 1 arada cihazlar da mevcuttur. Bu nedenle satın almadan önce hangi modelin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu düşünün.


Bir cihazı duvara monte etmek istiyorsanız, Montaj gereksinimleri Lütfen unutmayın: Isıtıcı ile alt değiştirme masası arasındaki minimum mesafe en az bir metre olmalı ve tavan ile cihaz arasında da 35 santimetre boşluk bulunmalıdır. Ayrıca yan taraftaki son duvardan 20 santimetre mesafe korunmalıdır. Bebek odasında bu koşulların karşılanması zorsa, yere dayalı bir cihaz uygundur.


Bebek radyant ısıtıcısı: Bu modeller buna değer
Bu arada, bağımsız cihazlar çoğu zaman çocuğunuzun yaşı değişse bile kullanılmaya devam edilebilir: örneğin hava soğuduğunda barbekü akşamları veya garajda çalışmak için. Aşağıdaki Bağımsız cihazlar değerli:


Reer’den “Kolay Isı”
Reer, bebek aksesuarları konusunda en bilinen markalardan biridir. Bu markanın bebekler için ısıtıcıları da var. “Kolay Isıtma” modeli Örneğin, otomatik kapanma özelliğine sahip bir stand (yaklaşık on dakika sonra) kıyaslandığında iyi performans gösterir. Bebek bezi değiştirirken alt değiştirme masasının yanına yerleştirilebilir, ancak banyodan sonra sıcak tutmak için esnek bir şekilde yeniden konumlandırılabilir. 46 santimetre genişliğe sahip olan bu model, küçük çocuk odaları için de uygundur. Bu ısıtıcı 500 Watt’lık bir çıkış sunar, enerji tasarruflu çalışır, eğilebilir bir ısıtma kafasına sahiptir ve kablo uzunluğu yakl. 185 santimetre ve taban yüksekliği 155 ila 185 santimetre civarında.


Brandson alt değiştirme masası ısıtıcısı
Bu Brandson alt değiştirme masası ısıtıcısı stand ve uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Güç tüketimi Reer modeline göre önemli ölçüde daha yüksektir ve maksimum 2000 watt’tır. Ancak seviye 1’deki düşük ısıtma gücü (600 W’a kadar) bebekler için radyant ısıtıcı olarak kullanım için yeterlidir. Seviye 2 veya 3 ayrıca diğer kullanım türleri (veranda, garaj, banyo veya diğer) için de uygundur. Isıtıcının yüksekliği 120 ila 190 santimetre arasındadır ve cihaz ayrıca döndürülebilmektedir. Ayrıca güvenlik kapatması, devrilme ve aşırı ısınma koruması da mevcuttur. Kablo uzunluğu yaklaşık 180 santimetredir. Bu cihaz birçok karşılaştırmada çok iyi performans gösteriyor.


Gibi Duvara monte cihazlar Bu ısıtıcılar bebekler için buna değer mi:


Rommelsbacher IW 604 E
Bu Rommelsbacher’den radyant ısıtıcı Brandson modeline benzer, kullanım açısından çok yönlüdür: ister bebek için, ister teras, garaj, veya, veya, veya. Ve bir ortak nokta daha: Bu radyant ısıtıcı modeli karşılaştırmalarda da iyi performans gösteriyor. Diğer özelliklerinin yanı sıra, 600 watt’lık bir çıkış sunar, ön ısıtma süresi gerektirmez ve bu nedenle oldukça enerji verimli ve enerji tasarrufu sağlar. Bu model aynı zamanda çok sessizdir ve güvenli kabul edilir (diğer özelliklerinin yanı sıra damlamaya karşı dayanıklıdır). Bebekler için ısıtıcı eğilebilir ve birçok müşteri incelemesine göre duvara kolayca monte edilebilir.


Reer’den FeelWell
Reer’den “FeelWell” modeli Yukarıda sunulan modelden farklı olarak yalnızca duvara monte edilebilir. Ancak sunulan diğer ısıtıcılarla benzer şekilde iyi değerlendirmeleri var. Tıbbi standart ısı yayılımı ve sıcaklık dağılımı ile puan alır ve otomatik olarak kapanır. Ayrıca iki ısıtma seviyesi vardır: 400 watt ve 800 watt. Enerji verimli ve güvenli olmalıdır.


Bebekler için radyant ısıtıcı: önemli kriterler
Dolayısıyla, bağımsız bir cihaz mı yoksa duvara monte bir ısıtıcı mı istediğinizi biliyorsanız, seçtiğiniz modelin aşağıdaki kriterleri karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelisiniz:

  • Yerde duran cihazlar için otomatik bir kapatma ve ideal olarak radyant ısıtıcının dengesiz hale gelmesi durumunda devreye giren bir eğim kapatma özelliği vardır.
  • Radyant ısıtıcıyı banyoda kullanmak istiyorsanız sıçramaya karşı koruma mantıklıdır. Bebeğin mesanesini alt değiştirme masasına boşaltması da mümkündür. Özellikle erkek çocuklarda her şey kontrolsüz bir şekilde gerçekleşebilir ve muhtemelen ısıtıcıyı vurabilir.
  • Cihazı serbestçe ayarlayabilmeniz için yaklaşık 45 derecelik bir eğim açısı faydalıdır.
  • Kazaların önlenmesi açısından, bağımsız bir cihaz için sağlam ayaklar elbette özellikle önemlidir. Bebek ısıtıcısı güvenli olmalıdır.
  • Kalite ve onay mühürleri, yani en az bir TÜV veya GS mührü, seçtiğiniz modelin ilgili güvenlik düzenlemelerine uygun olduğunu gösterir. Bu, satın alırken yararlı bir rehber olabilir.

Bir diğeri önemli Not: Bebek ısıtıcılarının birçoğu kırmızı ışık kullandığından bebek ısıtıcısı yerine kırmızı ışıklı lamba satın alma fikri ortaya çıkabilir. Ancak bu tehlikelidir: Kırmızı ışığa doğrudan bakmak gençlerin görme duyusunda uzun vadeli hasara neden olabilir. Bebekler için özel bir cihaz değilse alt değiştirme masasının üstü özellikle tehlikelidir. Bu nedenle kullanılması tavsiye edilmez.


Radyant ısıtıcı: Kullanırken elektrikten tasarruf edin
Bazen bebek için radyant ısıtıcıya alternatif olarak sadece belirli alanları ısıtmakla kalmayıp tüm odayı ısıtan fanlı ısıtıcılar da tavsiye edilir. Ancak artan elektrik maliyetleri göz önüne alındığında bu önerilmez. Oda sıcaklığının mümkün olduğu kadar düşük, gerektiği kadar yüksek tutulması ve alt değiştirildiğinde veya banyo sonrasında radyant ısıtıcı ile bebeğe seçici olarak ısı üretilmesi daha iyidir. Ön ısıtma süresi gerektirmeyen (güç ne kadar düşük olursa, ön ısıtma süresi genellikle o kadar yüksek olur) ve enerji açısından verimli ve enerji tasarrufu sağlayan bir cihazı seçmek en iyisidir. Otomatik kapanma da faydalıdır. Sürdürülebilir düşünüyorsanız, belki de küçüklerin artık çok küçük olmadığı ve artık ek ısıya ihtiyaç duymadığı durumlarda da iyi kullanılabilecek bir cihaz satın almalısınız. Sunulan cihazlardan bazıları terasta radyant ısıtıcı olarak da iyi çalışıyor.


Ayrıca ilginizi çekebilir:
Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.


maf

#Konular