Beşiktaş hem ligde hem borsada başkan

Fiona

New member
AA muhabirinin derlediği datalara göre, spor endeksi, yüzde 32,1 arttı.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi geçen ay yatırımcısına yüzde 20’nin üzerinde kazandırırken, spor payları de olumlu seyrine devam etti.

Borsa İstanbul’da süreç nazarann spor şirketleri geçen ay yatırımcısını sevindirirken, Spor Toto Üstün Lig’de liderlik koltuğuna oturan Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, yüzde 88,8 ile borsada da yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi oldu.

Spor Toto Üstün Lig’de yenilgisi bulunmayan Beşiktaş, yeşil alanlardaki başarılı performansını borsada da sürdürdü. Beşiktaş hem de borsada Mart 2021’den bu yana en yüksek aylık hasılatını elde etti.

Beşiktaş, geçen ay West Ham United kadrosunda forma giyen Demokratik Kongolu defans oyuncusu Arthur Masuaku ile kontrat imzalandığını duyurdu. Kulüp ayrıyeten Honda ile sponsorluk muahedesi imzalamıştı.

-Galatasaray Şubat 2020’den bu yana en yüksek aylık getirisini elde etti

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımları da yüzde 53,1 ile Şubat 2020’den bu yana en yüksek aylık getiriyi elde etti.

Galatasaray, İngiltere temsilcisi Arsenal’den Uruguaylı orta saha oyuncusu Lucas Torreira ile 4 yıllığına anlaşıldığını, İtalya’nın Napoli grubunda forma giyen hür oyuncu statüsündeki Belçikalı futbolcu Dries Mertens ile 1+1 yıllık muahedeye varıldığını duyurmuştu.

Yatırımcısına Fenerbahçe Futbol AŞ yüzde 18,9, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği yüzde 12,5 kazandırdı.

Fenerbahçe’nin pay fiyatı, 64,50 lirayla rekor seviyeyi gördü.

UEFA Avrupa Ligi play-off cinsinin birinci maçında 2-0 yendiği Austria Wien’i rövanş çabasında 4-1 mağlup eden Fenerbahçe, ismini kümelere yazdırdı.

-Yıl başından bu yana en çok Fenerbahçe kazandırdı

Spor şirketlerinin yıl başından bu yana sergiledikleri pay performansına bakıldığında Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş yatırımcısını sevindirirken, Trabzonspor yatırımcısını üzdü.

bu vakitte Fenerbahçe’nin payları yüzde 112,4, Beşiktaş’ın payları yüzde 99,3 Galatasaray’ın payları yüzde 84,6 bedel kazandı. Trabzonspor ise yatırımcısına yüzde 9,1 kıymet kaybetti.

– Fenerbahçe piyasa bedelinde tarihi tepeye ulaştı

Fenerbahçe, borsada süreç nazarann spor şirketleri içinde en çok piyasa pahasına ulaşarak rakiplerini geride bıraktı.

Ağustos ayında 6 milyar 275 milyon 332 bin liralık piyasa kıymetiyle tarihi tepeyi bakılırsan Fenerbahçe ağustos ayını 5 milyar 914 milyon 55 bin lira piyasa bedeliyle tamamladı.

Galatasaray’ın piyasa pahası de 3 milyar 585 milyon 600 bin lirayla tarihi doruğa ulaştı. Galatasaray ayı 3 milyar 207 milyon 600 bin lira piyasa bedeliyle bitirdi.

Ağustosu Trabzonspor 2 milyar 750 milyon lira, Beşiktaş da 2 milyar 16 milyon lira piyasa kıymetiyle tamamladı.

Borsada süreç goren 4 spor şirketinin Aralık 2021, Temmuz 2022 ve Ağustos 2022 kapanış fiyatı, yüzde değişimleri ve piyasa kıymeti şöyleki:


Odatv.com