Bisikletle Avrupa çeşidine çıktılar Türkiye’ye hayran kaldılar

Fiona

New member
Avustralya’da yaşayan 3 çocuk sahibi Chris (62) ve eşi Celia Teale (61), denizaşırı ülkelere seyahat etme sonucu aldı.

Önce ABD, Meksika ve İngiltere’yi gezen çift, bisikletle Avrupa tipi yapmak istedi. 24 Haziran’da Fransa’dan cinse başlayan 40 yıllık evli çift, Avrupa tipinin akabinde Türkiye’ye geldi. Ülkenin doğal hoşluklarına hayran kalan Teale çifti, Bodrum ilçesine ulaştı.

Chris Teale, gazetecilere yaptığı açıklamada, İngiltere’de doğduklarını, 32 yıl evvel Avustralya’ya yerleştiklerini söylemiş oldu.

Salgın devrinde meskende kalmaktan epey sıkıldıklarını ve denizaşırı ülkelere gitme sonucu aldıklarını belirten Teale, şu biçimde konuştu:

“Sydney’den Havai, Los Angeles, Mexico City, Miami ve Londra’ya uçtuk. Londra yakınlarında 2 bisiklet aldık. Feribotla Fransa’ya geçtik. Avrupa’da bisiklet çeşidi yapmak için yola çıktık. Fransa, Almanya, İsviçre, Avusturya, Macaristan, Slovakya, buraları gezdik. Karadeniz’e ulaştığımızda güneye inmeye karar verdik. Sonunda favori ülkemiz Türkiye’ye ulaştık. İstanbul’a ulaştığımızda bisikletleri bırakıp yürüyerek gezdik. Türkiye’de daima sıcakkanlı karşılandık. Herkes ‘Yardıma gereksiniminiz var mı, yemek yediniz mi?’ diye sordu. Sonunda Bodrum’a ulaştık.”

“BİSİKLET TUTKUNLARINI TÜRKİYE’YE DAVET EDİYORUM”

Teale, yaklaşık 4 ayda 6 bin kilometre pedal çevirdiklerini, Bodrum’dan daha sonra uçakla Londra’ya, akabinde da Avustralya’ya gideceklerini anlattı.

Türkiye’ye bir daha gelmeyi epey istediklerini aktaran Teale, “yeniden Türkiye’ye gelip güney kısmını bisikletlerimizle gezeceğiz. Beşerler fazlaca yeterli, hava fazlaca epey hoş, fiyatlar hayli uygun, yemekler epey hoş. Seyahatimiz boyunca küçük oteller ve kiraladığımız meskenlerde kaldık. Bisiklet tutkunlarını Türkiye’ye davet ediyorum. Bisiklet çeşidi için fazlaca uygun.” diye konuştu.

Eşi Celia Teale de seyahatlerinin Türkiye’de her geçen gün daha da güzelleştiğini lisana getirerek, “Daha evvel Türkiye’ye hiç gelmemiştim. Birinci kere geldim. tekrar gelmek istiyorum. Türkiye’nin her yerini görmek istiyorum. Seyahat benim için sıkıntı geçmedi. Bu cins için daha evvelinde idman yapmanıza gerek yok. Yalnızca bisiklete binip yola çıkmak kâfi.” tabirlerini kullandı.