“Bu işe artık dur diyeceğiz”

Fiona

New member
Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, Gaziantep FK maçından daha sonra hakem idaresini eleştirirken, transferle ilgili değerli bir bilgi verdi.

Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, büyük kısmını 10 kişi oynadıkları ve uzatma kısmında attıkları golle 2-1 kazandıkları Gaziantep FK maçındaki hakem idaresini eleştirdi.

Nef Stadı’nda oynanan karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Timur, “Her geçen gün daha düzgün olacak. 10 kişi kaldıktan daha sonra muazzam bir gayret ortaya koyduk. Güçlü bir çabayı kazandık. Hakem kusurlarını konuşmayalım, bağımsız şahıslara inceletip, Türkiye Futbol Federasyonundaki (TFF) yetkililere aktaralım istedik. Her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak artık bayağılaştı. Bu maçta da hiç kimsenin ikinci sarı kart demeyeceği bir karar ve sayamayacağım bir sürü şey. Bundan birkaç gün evvel rakip kadrolardan birinin net bulunmasına karşın penaltı verilmeyen bir olay var. Her vakit yanlışsız davranmanın karşılığı bu olmamalı” diye konuştu.

“BU İŞE ARTIK DUR DİYECEĞİZ”

TFF ile tespit ettikleri hakem yanılgılarına ait görüşme yapacaklarını vurgulayan Erden Timur, şu sözleri kullandı:

“Bu işe artık dur diyeceğiz. Türk futboluna kötülük edenlerin neticelerina katlanması gerekiyor. Bu bahiste federasyon yetkilileriyle gerekli görüşmeleri yaptık. Her vakit Galatasaray üslubuna yakışan bir biçimde olacağız. Bu kasıtlar yalnızca bize değil yeni seçilen federasyonun idare üslubuna da yapılıyor. Bundan daha sonra da bu biçimde şeyler olduğu surece gereken şeyleri söyleyeceğiz. Hiç kimsenin bize ziyan vermesini kabul etmiyoruz. Gereken tüm mevzuları ilettik ve ileteceğiz. Galatasaray her maçta hakemleri yenmek zorunda değildir. Bu bir biçimde son bulacak. Son bulana kadar da gayretimize devam edeceğiz. Sabrımızın kararında farklı şeyler gördüğümüz için konuşacağız. Futbol ailesinin hepsinin paydaşlarına sahip çıkması gerekiyor.”

“TRANSFERLER BİRKAÇ GÜNE…”

Son olarak transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Timur, “Birkaç gün ortasında transferlerin hepsi gelmiş olacak. her insanın beklentisini anlıyorum lakin rakiplerimizden yaklaşık 3 ay geç transfere başladık. Finansal olarak bir gerçeklik var. Geçen seniçin bu yana 52 milyon avronun üzerinde gelir azalması var. Çok yeterli futbolcuları almak zorundayız. Transferler çarşamba ve perşembe günü ülkemize gelmiş olacak” değerlendirmesinde bulundu.