Bundesliga: Union teknik direktörü Grote: Eta ile eşit şartlarda işbirliği

Neil

New member
Bundesliga
Sendika koçu Grote: Eta ile eşit şartlarda işbirliği

Antrenmanı geçici antrenör Marco Grote ve yardımcı antrenör Marie-Louise Eta yönetecek. Fotoğraf

© Matthias Koch/dpa

Marie-Louise Eta, Bundesliga tarihindeki ilk kadın yardımcı antrenör oldu. Sendika koçu Marco Grote cinsiyet tartışmasına inanmıyor.

Union Berlin’in yeni teknik direktörü Marco Grote düz hiyerarşileri destekliyor. 51 yaşındaki futbolcu, Cumartesi günü Köpenick takımıyla Bundesliga’daki ilk maçından önce şunları söyledi: “(Yardımcı antrenör) Marie-Louise Eta ile çalışmak eşit düzeyde. Büyük bir fark yok. Tamamen ayırdık.” (15:30/Sky) FC Augsburg’a karşı.

Urs Fischer’in serbest bırakılmasının ardından Grote ve Eta, Alten Försterei’deki eğitime liderlik ediyor. Her ikisinin de yalnızca kısa vadeli bir geçici ikili oluşturup oluşturamayacağı, hatta kalıcı bir çözüm olup olamayacağı henüz bilinmiyor. Grote, başlangıçta Augsburg’a gitmeyi planladığını söyledi. Bremen yerlisi, “Dürüst olmak gerekirse başka hiçbir şey bilmiyorum. Bu konuyla pek ilgilendiğim söylenemez” dedi.

O ve Eta birbirlerini Werder’de birlikte geçirdikleri zamanlardan tanıyorlar ve ikisi de daha sonra Unions U19’da birlikte çalıştı. Grote, “Onu gerçekten takdir ediyorum. Çok açık bir insan ve bu oyundan ve insanlarla çalışmaktan gerçekten hoşlanıyor. Onunla çalışmaktan gerçekten keyif alıyorum ve onunla çok iyi çalışıyorum” dedi.

Eta, Bundesliga tarihindeki ilk kadın yardımcı antrenör oldu. Grote’un cinsiyet tartışmasından kesinlikle kazanacağı hiçbir şey yok. “Antrenörlük soyunma odasında her şey insani bir şekilde uyum sağlamakla ilgilidir. Birinin biraz daha uzun olması, belki daha büyük bir midesi olması veya hangi tişörtü giydiği, uzun saçlı, kısa saçlı olması umurumda değil.”

dpa

#Konular