Bundeswehr: Ukrayna askerleri böyle eğitiliyor

Neil

New member
Leopard ana muharebe tankında saldırı taktikleri – Ukrayna askerleri böyle eğitiliyor

HİKAYE: Namlu, Berlin’in batısındaki Klietz askeri eğitim alanında parlıyor. Burada Ukraynalı askerler Leopard tankları konusunda eğitiliyor. Bu Perşembe, diğer şeylerin yanı sıra, Leopard-1 ile 105 mm’lik mermilerin ateşlenmesi programda. Savaştan 18 ay sonra, Ukrayna’nın silahlı kuvvetlerini yurtdışında eğitme gereksinimleri değişti. Almanya’daki AB Özel Eğitim Komutanlığı başkanı Korgeneral Andreas Marlow Andreas Marlow, saldırı taktikleri ve askeri liderlerin eğitiminin artık listenin başında olduğunu söylüyor, “Evet, bence Ukraynalıları en çok endişelendiren şey, olmayanların eğitimidir. Subaylar ve Subaylar.Çünkü profesyonel askerlerin elbette bir buçuk yıldır savaşın içinde olduğu açık.Birçoğu öldü veya yaralandı ve şimdi liderlere, yardımcı liderlere ihtiyaç duyuyorlar.Ve oldukça fazla şey var. bunun için talep.” Bu Perşembe günü Klietz’de eğitim gören askerler, Almanya ve Danimarka’nın, bir kısmı halihazırda rafa kaldırılmış olan en az 100 Leopard ana muharebe tankının endüstriyel stoklardan yeniden uygun hale getirileceğini açıklamasından bu yana şimdiden beşinci turdalar. Marlow, tankları yaşlarına rağmen Kiev’e teslim etmenin mantıklı olduğunu vurguladı. Savaş halindeki vatanlarına döndükten sonra cepheye gönderilecek olan Ukraynalı askerlerden biri, modern Leopard 2’yi tercih edeceğini, tabii ki fiilen yaptığını söyledi. ama pek umurunda değil. Korkup korkmadığına dair soruları hafife aldı. Anavatanımızı savunmak için güçlü bir motivasyona sahibiz ve bu, korkunun en iyi panzehiridir” dedi. AB askeri misyonu EUMAM’ın bir parçası olarak, Batılı birlikler bu yıl Almanya’da yaklaşık 6.200 Ukraynalıyı çok çeşitli beceriler konusunda eğitti. Klietz’deki eğitmenler, operasyonel güvenlik nedeniyle Ukrayna tank mürettebatı veya teslim edilen tank sayısı hakkında ayrıntı vermek istemedi. Daha