Demirkol yansılara karşılık verdi

Fiona

New member
Galatasaray ve A Ulusal Futbol Takımı’nın eski teknik yöneticisi Fatih Terim’in mesleğini ve hayatını anlatan belgesel Netflix’de yayınlandı

Gazeteci ve spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fatih Terim belgeseli ile ilgili birtakım yorumlarda bulunarak, “Tamamen vakit kaybı. İşim olmasa bırakırdım” diye konuşmuştu.

Demirkol’un bu tabirlerine Galatasaray taraftarlarından ağır reaksiyon gelmişti. Demirkol, toplumsal medya hesabından yayınladığı bir görüntü ile kendisine yönelik tenkitlere cevap verdi. Fatih Terim belgeseli ile ilgili konuştuğu yayından bir kesit paylaşan Demirkol, “Aynı yayından. İzleyin, belgesel tadında..” notunu düştü. Demirkol, paylaştığı görüntüde şu sözleri kullandı:

“Bence Fatih hocanın epeyce enteresan iki kıssası var. Fatih hocayı epeyce güzel anlatan. Birisi parmak kıssası. Parmağının ucu koptuğu için 15 gün hastanede kaldı. Bu ömrü ne kadar hayli sevdiğini, önemsediğini gösterir. Buna niye yer verilmemiş anlamadım.

Bir başkası ise Fatih hoca bir gün bir oyuncu ile karşılaşıyor. O oyuncu öbür bir altyapıda, 15-16 yaşlarındayken karşılaştığı bir oyuncu. bu biçimde bir kalabalığın ortasında onu görüyor. “Baban nasıl Kemal” diyor. 20 sene evvel gördüğü oyuncu. Bence en etkileyici taraflar bunlar.

hiç bir şeyi unutmaz. Yalnızca kendisi ile ilgili değil yani bunlar. kimi vakit bana da o denli şeyler der ki. Ben daha dün ne yediğimi hatırlamıyorum, adam benimle ilgili kaç yıl evvelki şeyler hatırlıyor diyorum kendi kendime. Ortada bu biçimde bir tablo varken, bu belgesel bana zayıf geldi. Lakin olağan ki hocanın hakkıdır, yapar.”


NE DEMİŞTİ?

Fatih Terim belgeselin izledikten daha sonra Socrates isimli YouTube kanalında konuşan Mehmet Demirkol, Fatih Terim belgeseli ile ilgili şunları demişti:

“Tamamen vakit kaybı. İşim olmasa bırakırdım. Şöyle bir durum var, bu bir belgesel değil. Fatih hoca bir mektup yazmış. Kendisini sevenlere, Galatasaraylılara, merak edenlere, Floransalılara bir mektup yazmış. ‘Adana’dan çıktım, Türk futbolunun en güzel teknik yöneticisi oldum. Floransa’da kahraman oldum. Ben de size bu biçimde bir mektup yazıyorum’ demiş.

Dört saat bulunmasına gerek yok. Bu bir belgesel değil, bu bir methiye. Güzelleme yani. Hatta methiye de denemez zira kendi kendisine yapıyor. Buna Divan Edebiyatı’nda ‘Fahriye’ deniliyor. Yani kendini güzelleme sanatı. Hoca kendisine bir güzelleme yazmış ve çekilmiş. Sakıncası var mı? Yok. Ancak bu bir belgesel mi? Değil. Şiir olmuş bu. Neymar’ın belgeseline baktım, babasıyla arbedesi bile var.