Donald Trump: İspanyollar arasında neden bu kadar popüler?

Neil

New member
Jan Christoph Wiechmann tarafından

7 Eylül 2023 18:11
9 dakika

Donald Trump, ırkçı ve yabancı düşmanı olan yaşlı beyaz adamın simgesi olarak kabul ediliyor. Yine de, tüm suçlamalara rağmen, özellikle Amerika’daki azınlıklar arasında giderek daha popüler hale geliyor. Neden?

Luis Rivera, göz ardı edilmekten bıktı. O bir Amerikalı, Porto Rikolu göçmenlerin oğlu ama yine de her zaman tek bir kategoriye giriyor: Latin, Hispanik, Hispanik kökenli.

“Bu kategoride her türden insan var: Meksikalılar, Kolombiyalılar, Dominikliler, Brezilyalılar” diyor. “Yine de insanlar hep genelleme yapıyor: Aha, Latin kökenli, göçmen. Aha, işçi. Aha, Demokrat. Aha, Trump karşıtı. Ama ben Demokrat değilim. Ben işçi değilim. Anlamıyorum. Ben de bir Latin kökenliyim ve Trump’tan yanayım.”

“Latin kökenlilerin ve siyahların Trump’a oy vermesine izin verilmiyor mu?”

Rivera, Ohio’nun kuzeybatısındaki Erie Gölü’nün sahilinde şort ve polo tişörtle oturuyor ve barbekü hazırlıyor. Bugün pazar, bunaltıcı bir yaz sabahı, kumsal dolu, hafif bir esinti var, göl okyanus kadar büyük görünüyor. Eşi ve üç çocuğuyla birlikte aile pikniği yapmak için ideal bir gün olduğunu düşünüyor. Şu anda birçok Latin kökenli, Guatemala’dan mevsimlik işçiler, Venezuela’dan gelen göçmenler ve köklü Meksika kökenli vatandaşlar zaten onun etrafında oturuyor. Kendini solcu olarak tanımlayan tek bir kişi bile yok.

Haberler İçin Takip Edin

Reklamsızdır ve istenildiği zaman iptal edilebilir

?