Dreesen eleştiride: Bayern'in patronu konusunda yaygara – “Bir arada durun”

Neil

New member
Dreesen eleştiride
Bayern'in patronu hakkında yaygara – “Bir vagon kalesi gibi bir arada durun”

Michael Diederich, FC Bayern'de CFO'dur. fotoğraf

© Stefan Puchner/dpa

FC Bayern'in Stuttgart'a karşı aldığı 4-0'lık galibiyet, CEO Dreesen'in etrafında bir heyecan yaratıyor. Spor direktörü Eberl kendini ortak bir yola adamıştır. Gelecek sorusu heyecan vericidir, bir düşünce oyunu çekicidir.

FC Bayern Münih'te CEO Jan-Christian Dreesen'in geleceği ve yönetim ekibinin yeniden yapılandırılması konusunda spekülasyonlar var. Dreesen'in Alman futbol rekoru şampiyonlarıyla olan sözleşmesi sezon sonuna kadar devam ediyor; 11 Kasım'daki denetim kurulu toplantısında geleceğe yönelik bir karar alınabilir.

“Manager Magazin”e göre, Oliver Kahn'ın 57 yaşındaki halefi, Münih takımıyla gönüllü olarak yeni bir sözleşmeden vazgeçmediği takdirde değiştirilmekle tehdit ediliyor. “Kicker”a göre CEO'nun gelecek sezon da Dreesen olarak anılması ve sözleşmesinin uzatılması “çok yüksek bir olasılık”.

Yıldızlar topluluğu, Karl-Heinz Rummenigge'nin neredeyse yirmi yıl boyunca operasyonel işleri yönettiği liderlik pozisyonu hakkındaki spekülasyonlardan rahatsız olmak istemiyor. Spor direktörü Max Eberl, VfB Stuttgart'a karşı alınan 4-0'lık galibiyetin ardından, “Bunun bizi herhangi bir şekilde etkileyip etkilemediği soruldu. Buna net bir hayır cevabı verebilirim” dedi. “Aslında sahada olup bitenlerden biz sorumluyuz. Önemli olan da bu. Etrafındaki her şeyi tamamen görmezden gelmeye çalışıyoruz.”

Bir TV anlaşmasının çökmesinden sonra duyulan memnuniyetsizlik mi?

“Manager Magazin”in öğrendiği gibi, kontrol komitesinin bazı üyelerinin CEO Dreesen'den memnun olmadığı söyleniyor. Arka planda, diğer şeylerin yanı sıra, Dreesen'in Alman Futbol Ligi'nin yönetim kurulu üyesi olarak dahil olduğu Bundesliga için çöken medya anlaşması yer alıyor. DFL, bir tahkim mahkemesinin dernekle olan hukuki anlaşmazlıkta kısmen yayın sağlayıcısı DAZN lehine karar vermesinin ardından medya hakları için açık artırmayı tekrarlamak zorunda kaldı.

Eberl Wagenburg'a güveniyor

Bayern'in finans şefi Michael Diederich tarafından imzalandığı iddia edilen bir mektupta, Münih merkezli şirketin, anlaşmanın çöküşüyle ilgili olarak DFL'den açıklama talep ettiği söyleniyor. Ayrıca “Manager Magazin”e göre kulüp Dreesen'den DFL pozisyonunu Diederich'e devretmesini istedi. Bayern'in patronu bunu reddetti. Dreesen başlangıçta rapor hakkında yorum yapmadı.

Eberl, “Michael Diederich ve Jan-Christian Dreesen özellikle futbol maçlarını kazanmak için son derece güvenle ve yoğun bir şekilde birlikte çalışıyorlar” dedi. “Biz kulüp olarak bir arada durmak istiyoruz ve bunu birlikte başaracağız.” 51 yaşındaki adam, işlenmiş olan her şeyin işleme alınacağını ve bununla ilgili tüm iddiaları görmezden geleceğimizi söyledi.

Rummenigge'nin tavsiyesi

Rummenigge ve Kahn ile yapılan başarısız varyantın ardından Dreesen, Mayıs 2023'ten bu yana CEO'luk görevini yürütüyor. 2025 yazında bundan sonra neler olacak heyecan verici olacak. Eski DFL genel müdürü Christian Seifert ve Red Bull patronu Oliver Mintzlaff da adaylar arasında yer aldı ancak ikisinin de aday olması muhtemel değil. Eski CEO Rummenigge ile bir geçiş çözümü de gündeme getirildi.

Geçtiğimiz günlerde Thomas Müller'in oyunculuk kariyerinden sonraki kariyeri hakkında konuştu. FC Bayern'e “hala sahada olan bir veya iki oyuncuyu yönetimde ikinci bir kariyere sahip olmaya ikna etmesi yerinde olur. Tıpkı Franz Beckenbauer, Uli Hoeneß ve bana olduğu gibi. Onlara güveniyorum.” dedi Rummenigge “Kicker”da.

Müller akıl oyunları hakkında: “Grup henüz çalmıyor”

Sezon sonunda sözleşmeleri sona eren tecrübeli oyuncular Manuel Neuer (38) ve Thomas Müller (35) hakkında soru sorulduğunda Rummenigge şunları söyledi: “Birkaç tane var ama özellikle Thomas retorik açısından çok yetenekli. Ancak eski bir oyuncu olarak kulüpte ikinci bir kariyer yapma isteğine de sahip olmanız gerekiyor.” Denetleme kurulu üyesi Rummenigge, soruya cevap veremediğini söyledi. “Her gün golf oynamak benim için çok sıkıcı olurdu. Ve bugün, 20 yıl boyunca FC Bayern'in CEO'su olarak bana güvendikleri için çok mutlu ve minnettarım.”

Müller'e, VfB Stuttgart'a karşı alınan 4-0'lık galibiyetin ardından akıl oyunları soruldu. Sky'da konuşan 35 yaşındaki oyuncu, “Şu anda bir oyuncuyum ve 90 dakika bile yeterli” dedi. “Ne demek istediğini anlayabiliyorum ama elbette bu geleceğe ait bir şey. Grup henüz çalmıyor.”

dpa

#Konular