Ekipten uzaklaştırıldı… Satışa çıkarttı

Fiona

New member
Yazılı açıklamada bulunan Sarver, “Şu anda derin pişmanlık duyduğum kelamlar, neredeyse 20 yıldır erkek ve bayan basketbolunda kurulan, insanları bir ortaya getiren ve Phoenix’i güçlendiren tertip yapısını gölgede bırakıyor. Geçmişte söylemiş olduğim kelamların tartısı, bugüne kadar yaptıklarım yahut yapacaklarımdan her vakit daha fazla olacak. Bu niçinlerle, Suns ve Mercury kulüplerini satışa çıkarıyorum.” tabirlerini kullandı.

NBA’den geçen hafta yapılan açıklamada, hakkında açılan soruşturmanın akabinde hatalı bulunan Sarver’ın, “ortak iş yeri standartlarını açıkça ihlal eden davranışlarda bulunduğu, ırkçılık yaptığı, bayan çalışanlarına karşı eşit olmayan, cinsiyetçi ve zorbalık içeren davranışlar sergilediği” belirtilmişti. Bu münasebetlerle Phoenix Suns ile Phoenix Mercury’deki nazaranvlerinden bir yıl uzaklaştırılan Sarver, 10 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Toplam 320 şahısla görüşülen ve 80 bin doküman ile görüntü incelenen soruşturma, Kasım 2021’de bir ESPN makalesi daha sonrası başlatılmıştı. sonucun akabinde LeBron James, Chris Paul, Draymond Green üzere yıldız basketbolcular, cezaların daha ağır olması gerektiğini savunurken, Suns’ın sponsorlarından PayPal ise Sarver tertipte kaldığı sürece mukavelelerini yenilemeyeceklerini açıklamıştı.