Eleştirilerden sonra: Eğitim bakanı İslami eğitime bağlılık sözü verdi

Neil

New member
Eleştiriden sonra
Eğitim bakanı İslami eğitime kendini adadı

NRW'deki okullarda İslami eğitimi daha da genişletmek istiyor ve bunun için daha fazla öğretmene ihtiyaç duyuyor: Bakan Dorothee Feller (fotoğraf arşivi). Fotoğraf

© Oliver Berg/dpa

Kuzey Ren-Vestfalya'daki üniversiteler yıllardır Müslüman çocuklara eğitim verecek öğretmenler yetiştiriyor. Teklif defalarca eleştirildi. Ancak sorumlu bakan ikna olmaya devam ediyor.

Kuzey Ren-Vestfalya Eğitim Bakanı Dorothee Feller (CDU), okullarda İslami din eğitimini destekliyor. Feller, Düsseldorf'taki “Rheinische Post” gazetesine verdiği röportajda (Cumartesi baskısı) bunun vazgeçilmez olduğuna inandığını, “devlet müfredatı ve anayasaya yemin etmiş öğretmenlerle bir teklif” olduğunu söyledi. Son haftalarda yapılan bazı açıklamalar onu şaşırttı. Örneğin, eyalet parlamentosundaki FDP fraksiyonu eğitimin kaldırılmasını talep etti.

“Tüm Müslüman çocuklara ulaşmaktan hala çok uzak olmamız üzücü çünkü yeterli öğretmenimiz yok. Ancak Münster ve Paderborn'daki kurslarda sayıları artıyor,” diye devam etti CDU siyasetçisi. Bilimsel bir değerlendirme önümüzdeki yaza kadar sürecek.

dpa

#Konular