Film: Barbie uzmanı, “Barbie” filminin “çok iyi” olduğunu düşünüyor

Neil

New member
Film
Barbie uzmanı, “Barbie” filminin “çok iyi” olduğunu düşünüyor

18.500 Barbie bebeği ile Bettina Dorfmann, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından onaylanmış dünya koleksiyoncu rekorunu elinde tutuyor. Fotoğraf

© Rebecca Krizak/dpa

18.500 ile Barbie koleksiyoncusu olarak dünya rekorunu elinde tutuyor. Bettina Dorfmann, Almanya’nın önde gelen uzmanı olarak kabul edilmektedir. Yeni “Barbie” filmi hakkındaki kararı nedir?

Almanya’nın önde gelen Barbie uzmanından çok övgü: Düsseldorf’lu plak Barbie koleksiyoncusu ve kitap yazarı Bettina Dorfmann (62), kısa süre önce vizyona giren “Barbie” filmini övdü: Dorfmann, Düsseldorf’ta Alman Basın Ajansı’na “Onu iki kez izledim ve çok iyi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Her şeyden önce, filmin mesajını beğendi – kadınlar için eşit haklar için bir savunma. Film ayrıca eğlenceli ve düşündürücü unsurların karışımıyla onu kazandı.

Dorfmann, filmin cinsiyet rolleriyle oynadığını söyledi: “Barbie dünyasında” kadınlar tonu belirler ve erkekler, yani Ken’ler sadece dekoratif aksesuarlardır. Dorfmann, “Ken hiçbir şey yapamıyor ve kumsalda uzanıyor” diyor. “Barbie olmadan o bir hiç.” Sonunda, “Barbie Dünyası”na daha fazla katılması için yardım edilen Ken oldu.

Ancak bundan önce, anaerkilliği devirme ve eski tarz erkek egemenliğini kurma girişiminde başarısız olur.

18.500 Barbie bebeği ile Bettina Dorfmann, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından onaylanmış dünya koleksiyoncu rekorunu elinde tutuyor. Hayatını, ilk kez 1959’da ortaya çıkan ABD’li üretici Mattel’in oyuncak figürüne adadı.

Dorfmann koleksiyon değerleme uzmanı, Barbie sergi küratörü ve Barbie tamircisidir. Ratingen’deki oyuncak müzesinde çalışıyor. Yönetmen Greta Gerwig’in (39) “Barbie” filmi geçen hafta Almanya’da gösterime girdi. Gerwig, feminist bakış açısıyla tanınır.

dpa

#Konular