Four Hills Turnuvası: Wellinger turnuva elemelerinde ikinci sırada – Lanisek kazandı

Neil

New member
Dört Tepe Turnuvası
Wellinger tur elemelerinde ikinci sırada – Lanisek kazandı

Andreas Wellinger elemelerde 139 metre atladı. Fotoğraf

© Daniel Karmann/dpa

Andreas Wellinger Garmisch-Partenkirchen’de de iyi atlıyor. Alışılmadık bir engel onun için streslidir, ancak bu onu yoldan çıkarmaz.

Andreas Wellinger, Garmisch-Partenkirchen’deki Yeni Yıl yarışması elemelerinde bir kez daha güçlü bir formda olduğunu gösterdi. Four Hills Turnuvası genel sıralamasında lider, 139 metre atlayarak ikinci sırada yer aldı.

Slovenya’dan Anze Lanisek, 8.000 seyirci önünde elemelerde zafer elde etti. Wellinger, Cuma günü Oberstdorf’ta turun başlangıcında kazandı. Alman kayakla atlama sporcularının, Sven Hannawald’ın 2002’deki zaferinden bu yana bir yurttaşının turdaki ilk genel zaferini elde etme umutlarını taşıyor.

ZDF’den Wellinger, “Bu son derece sabit. Bu eğlenceli” dedi. “Ne yapmam gerektiğini biliyorum.” 28 yaşındaki oyuncu şunları ekledi: “Eğleniyorum, iyi bir ruh halindeyim. O yüzden devam edin!”

Asansör bozuldu: Çocuklar kayakların taşınmasına yardım etti

Milli antrenör Stefan Horngacher de en iyi şutunun performansından oldukça memnun kaldı. Ancak hâlâ bir noktada iyileştirmeye yer olduğunu düşünüyor. “İnişte biraz sorun yaşadı. Videoya tekrar bakmamız gerekecek. Bunu yarın düzelteceğiz” dedi.

En üstteki atlayıcılar, tanıdık olmayan bir engelin onları rotadan çıkarmasına izin vermediler: Asansör bozulduğu için, yaya olarak atlamaya tırmanmak zorunda kaldılar. Yerel kayak kulübündeki çocuklar kayaklarını taşımalarına yardımcı oldu. Wellinger, stadyum mikrofonuyla ilgili çabalar hakkında “En tepede oldukça maviydim” dedi.

Onun yanı sıra diğer sekiz Alman atlayıcı da geleneksel yarışmaya katılmaya hak kazandı. Ancak Karl Geiger 122 metrelik atılımıyla 35. sırayı alarak tam potansiyelini gösteremedi. Özeleştiri yaparak, “Bugün çok kötü kayak yaptım” dedi. En iyi ikinci Alman ise dokuzuncu sırada yer alan Constantin Schmid oldu.

dpa

#Konular