Fransa Mbappe’ye teslim oldu

Fiona

New member
Fransa Futbol Federasyonu’yla imaj hakları konusunda uyuşmazlık yaşayan Kylian Mbappe, son aldığı sonucun akabinde federasyona geri adım attırmayı başardı.

Paris Saint Germain’in yıldız futbolcusu Kylian Mbappe, Fransa Futbol Federasyonu’yla karşı karşıya geldi. İmaj haklarıyla ilgili olarak federasyonla yapılan muahedenin bir daha düzenlenmesini isteyen Mbappe, bu talebi reddedilince şok bir atak yaptı.

Mbappe tarafınca yapılan açıklamada, yıldız futbolcunun ulusal ekip için düzenlenen medya gününe katılmayacağı açıklandı. Her oyuncunun ulusal kadroya birinci girdiği sırada imzalanan imaj hakları mutabakatı, pazarlama ve sponsorlukla ilgili manzara haklarını içeriyor. Futbolcular maç başına 25 bin Euro elde ediyor.

NOEL LE GRAET, MBAPPE’YE KELAM VERMİŞTİ AMA…

Geçtiğimiz mart ayının sonunda, Fransa kadrosunun bir sponsorunu boykot eden Mbappe’nin, federasyon ile bir daha masaya oturma isteğine Federasyonu Lideri Noel Le Graet’ten karşılık gelmişti. O devir yaptığı açıklamada, bahsin halledileceğini söyleyen Noel Le Graet, “12 sponsorumuz var, belirli ki herkes Mbappe’yi sotuyor. kimi vakit sonlandığı anlaşılıyor. Bunu sessiz bir biçimde halledeceğiz. Tahminen birtakım şeyleri gözden geçirmemiz gerekiyor” demişti.

MBAPPE’NİN KARARI HAREKETE GEÇİRDİ

Ancak ortadan geçen vakte karşın hiç bir adım atılmayınca Mbappe’nin medya gününe katılmama sonucu daha sonrası Federasyon’dan şu açıklama yapıldı:

“Fransa kadrosunun yöneticileri, lider, teknik yönetici ve pazarlama müdürünün huzurunda yapılan en son görüşmelerden daha sonra, Fransa Futbol Federasyonu, kendisini bağlayan imaj haklarına ait muahedeyi en kısa müddette revize etmeyi taahhüt eder.”

“FFF, oyuncuların oybirliğiyle söz edilen legal telaşları ve kanaatleri göz önünde bulundurarak çıkarlarını garanti altına alacak yeni bir muahedenin ana sınırları üzerinde çalışmaktan memnuniyet duymaktadır.”