Galatasaray’dan Yunus sonucu

Fiona

New member
Süper Lig’de Başakşehir’i 7-0 mağlup ederek Dünya Kupası ortasına memnun giren Galatasaray’da iç transferde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Düşük performansı sebebiyle Başakşehir maçının takımına alınmayan Yunus Akgün’ün kontratıyla ilgili karar verildi.

Dünya Kupası içinde 7-0’lık Başakşehir galibiyetinin verdiği moralle giren Galatasaray’da iç Transfer görüşmeleri başladı. Sarı kırmızılılar, performans düşüklüğü sebebiyle Başakşehir maçının takımına alınmayan ve mukavelesi merak konusu olan Yunus Akgün ile ilgili sonucunı verdi.

Sezon başında Nelsson’a yeni mukavele imzalatan, Kerem Aktürkoğlu ve Sacha Boey ile masaya oturan Galatasaray’da sıra Yunus Akgün’e geldi.

Sabah’ın haberine göre taraflar prensipte muahede sağlarken Dünya Kupası içinde yeni kontrat imzalanması bekleniyor. Yıllık 900 bin TL ile A Kadro’nun en az kazanan ismi olan 2000 doğumlu genç yetenek, işin resmiyete dökülmesiyle değerli oranda bir artırım alacak.

TATİLE ÇIKMADI, ÖZEL ÇALIŞIYOR

Teknik Yönetici Okan Buruk’un Başakşehir maçında ileti vermek gayesiyle takıma almadığı Yunus’un kiralık ya da bonservisiyle bir arada gönderilmesinin kelam konusu olmadığı belirtilirken sarı-kırmızılı futbolcu 12 günlük izinde tatile çıkmadı. Kişisel antrenör tutan ve her gün egzersiz yapan Yunus Akgün, birinci 11’deki formasını geri almaya konsantre oldu.

VAN AANHOLT VE SEFEROVIC AYRILABİLİR

Yabancı kontenjanı dolu olan Galatasaray’da Van Aanholt ve Haris Seferovic mevkilerinde üçüncü alternatif pozisyonuna düştü. Hollandalı yıldızın yerine sol bekte Emre Taşdemir ya da Kazımcan tercih ediliyor. Seferovic de forma rekabetinde Icardi ve yedeği Gomis’in gerisinde yer alıyor. Bir buçuk yıl kontratı kalan Van Aanholt’un vergilerle bir arada 5 milyon Euro’ya yaklaşan maliyeti el yakıyor. Kiralık gelen Seferovic’in yarım dönemlik fiyatı 1.2 milyon Euro.