Galatasaray’ın gayesindeki isme Fenerbahçe de talip

Fiona

New member
Teknik Yönetici Jorge Jesus’un bakılırsave gelmesiyle birlikte oynadığı futbolla taraftarın beğenisini kazanan Fenerbahçe, takımını güçlendirmek için çalışmalar başlattı.

Mergim Berisha’yı Augsburg’a kiralayan Fenerbahçe, bu oyuncuyu satmak ve gelen parayı da yeni bir golcü transferine harcamak istiyor. Sarı-lacivertli kadro ile Galatasaray tıpkı golcü yıldız için karşı karşıya geldi.

Ara transfer periyodunda Berisha’dan gelecek olan 4 milyon Euro’yu kullanmak isteyen Fenerbahçe, Lyon’un golcüsü Moussa Dembele için teşebbüslere başlayacak.

Lyon’da istenilen performansı gösteremeyen Dembele, ayrılığa sıcak bakıyor. Gelen teklifleri kıymetlendirecek olan oyuncunun Galatasaray ile Fenerbahçe’den gelecek olan teklifleri de değerlendirmeye alacak.

Geçtiğimiz günlerde devre içinde gönderilmesi planlanan Haris Seferovic’in yerine Moussa Dembele Galatasaray’ın gündemine gelmişti. birebir vakitte Galatasaraylı yöneticiler ile Dembele’nin menajerleri ile İstanbul’da görüşme yaptı. 26 yaşındaki oyuncunun transfer için pazarlıkları devam ettiren Sarı-Kırmızılılar transferi sonlandırmak istiyor.

Beklentilerin altında Fransız oyuncu Dembele, bu dönem ligde 12 maçta 2 gol atabildi. Oyuncunun piyasa bedeli ise 18 milyon euro olarak belirlenmiş durumda.