Göç: Kubicki’den Yeşillere: Göç söz konusu olduğunda bulut guguklu topraklarından çıkın

Neil

New member
göç
Kubicki Yeşillere: Göç söz konusu olduğunda bulut guguklu topraklarından çıkın

Wolfgang Kubicki aynı zamanda Alman Federal Meclisi’nin Başkan Yardımcısıdır. Fotoğraf

© Michael Kappeler/dpa

FDP başkan yardımcısı, göç politikasında daha fazla gerçekçilik ve Akdeniz’de özel deniz kurtarma ödemelerine son verilmesi çağrısında bulunuyor.

Yeşiller partisi konferansı öncesinde FDP başkan yardımcısı Wolfgang Kubicki, koalisyon ortağına göç politikasında daha gerçekçi olması çağrısında bulundu. Berlin’deki Alman Basın Ajansı’na konuşan Kubicki, Yeşiller’in Akdeniz’de özel deniz kurtarma ödemelerine son verilmesi yönündeki onayının “karmaşık bulut guguklu topraklarından mantıklı bir göç politikasına doğru atılan ilk ve küçük adım” olduğunu söyledi. “Yaklaşan Federal Delegeler Konferansı’nda daha fazla enerjik adım atılmasını ve göçle ilgili en son federal eyalet anlaşmalarının net bir şekilde onaylanmasını bekliyorum.”

Aynı zamanda Alman Federal Meclisi Başkan Yardımcısı olan Kubicki, koalisyonun Akdeniz’de özel deniz kurtarma operasyonlarının gelecek yıl artık devlet fonlarıyla finanse edilmeyeceği konusunda ortak bir anlayış geliştirmesinden “mutlu ve minnettar” olduğunu söyledi. Kubicki, “Suç kaçakçılığı çetelerinin işlerini buna dayandırdığı izlenimini ikna edici bir şekilde ortadan kaldırmak hiçbir zaman mümkün olmadı” dedi. “Ayrıca, Almanya’da özel deniz kurtarma operasyonlarının neden yalnızca gönüllü bağışlarla finanse edildiği sorusu da ortaya çıkıyor, oysa bunun bedelini Akdeniz’de vergi mükelleflerinin ödemesi gerekiyor.”

Yeşiller bu perşembe akşamından itibaren federal delegeler konferansı için Karlsruhe’de buluşacak. Pazar gününe kadar sürüyor. İlk gecenin odak noktası iltica ve göç oldu.

dpa

#Konular