Hawaii adası Maui şokta: akrabalar orman yangınlarının kurbanları için dua ediyor (Haber)

Neil

New member
Videoyu izleyin: Hayatta kalanlar ve aileler, Maui orman yangınlarının kurbanları için dua ediyor.

HİKAYE: Hawai adası Maui’deki ölümcül orman yangınlarından sağ kurtulanlar ve kayıpların yakınları Pazar günü kilisede toplandı. Yüzlercesi teselli için gelmişti. Ve kayıpların hayatları için dua etmek. Resmi rakamlara göre Hawaii’deki orman yangınlarında ölü sayısı 90’ın üzerine çıktı. Hawaii Valisi Josh Green, yanan Lahaina kasabasının kalıntıları henüz aranmadığı için daha fazla can kaybı bekliyor. Kawi Keahi / Pastor Kings’in Lahaina Kilisesi, bu tür kötü haberler karşısında inancın özellikle önemli olduğunu söylüyor: “Biliyorsunuz, bir şey olursa, Lahaina ile ilgili bir şey dikkatimi çekiyor: Hepimiz, tüm aile, Tek bir Hedef. Ve ben sadece geleceğin ne getireceğini dört gözle bekliyorum. Lahaina’daki birçok tarihi bina yanmış olsa ve bu ne kadar acı ve üzücü olsa da, işin güzel yanı Lahaina’yı yeniden inşa edebilmemiz. tarihi yeniden yazabilir, değil mi? Bu yüzden buna inanıyorum ve heyecanlıyım. Sadece güzel bir Lahaina hayal ediyorum. Güçlü, işbirlikçi bir Lahaina.” Tarihi tesisi yeniden inşa etme maliyetinin 5,5 milyar doları aştığı tahmin ediliyor. 2.200’den fazla bina hasar gördü veya yıkıldı ve 850 hektardan fazla arazi yandı. Adada yaşayanların zamanında uyarılıp uyarılmadığı tartışmasının hukuki sonuçları da olacak. Eyalet Başsavcısı Anne Lopez ve vali bir inceleme yaptığını duyurdu. Adada yaklaşan doğal afetlere karşı uyarı vermesi gereken sirenler çalmadı. Güç ve cep telefonu kesintileri, halkı başka şekillerde uyarma girişimlerini de engelledi. ABD’li yetkililer, yangın felaketinden sorumlu birkaç faktörün bir kombinasyonunu yapmışlardı. Bunlar arasında iletişim ağının arızalanması, saatte 130 kilometreye varan şiddetli rüzgarlar ve onlarca kilometre uzakta ayrı bir orman yangını yer alıyor. Daha