iPhone 14’ün işlemci bilgileri belirli oldu: Beklenen artışı sunmayabilir

Alan

New member
Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen Apple iPhone 14 ailesinden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Muteber sızıntı kaynağı Ming-Chi Kuo tarafınca artık de, yeni telefonlara güç verecek A16 Bionic yongasının kıymetli bilgileri sızdırıldı.

5nm üretim devam edecek

Paylaşılanlara bakılırsa Qualcomm, Apple ve Nvidia üzere biroldukça şirkete yonga tedariki sağlayan TSMC’nin üretim yolu haritasına ulaşmayı başaran Kuo, iPhone 14 serisinde kullanılacak Apple A16 yongasının 5nm sürecinde üretileceğini gün yüzüne çıkardı. tıpkı vakitte geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan argümanların doğruluk kazandığını söyleyebiliriz.

Birebir üretim seviyesinin devam ettirilmesi, yongada yaşanacak geliştirmeler konusunda kısıtlamalara yol açsa da, daha öncesinde Apple, 5nm teknolojisini kullanan A14 ile A15 içinde yüzde 10’luk bir performans ve verimlilik artışına imza atmıştı. Bu niçinle, yakında çıkacak olan A16 yongasında da misal bir gelişim bakılırsabiliriz.

iPhone 14 Pro modellerinde Always On Display özelliği bulunacak

17 sa. evvel eklendi

Ayrıyeten şirketin yeni A16 Bionic yongasının sırf iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılması ve geriye kalan iki modelin ise iPhone 13 modellerinde kullanılan A15’den güç alması bekleniyor.

• Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • iPhone 14 serisinin işlemci bilgileri muhakkak oldu
Okumaya devam et...