Jose Mourinho, çılgına döndü: Oyuncularıma palyaço olun demeliyim

Fiona

New member
İtalya Serie A’da pazar gecesi Roma ile Atalanta karşı karşıya geldi. Roma’nın mesken sahibi olduğu maçı Atalanta tek golle kazanırken, müsabakanın başında yaşanan bir pozisydaha sonrasında Jose Mourinho kırmızı kart gördü.

Sözcü’nün haberine göre, 59 yaşındaki Portekizli teknik adam, Roma Olimpiyat Stadı’ndaki maçın 54. dakikasında hakemin sonucuna itiraz etmek için saha içine girdi. Roma atağında Nicolo Zaniolo ceza alanı ortasında Atalanta stoperi Caleb Okoli tarafınca yere indirildi. Lakin penaltı sonucu çıkmadı ve Zaniolo’nun faul yaptığı sonucu verildi.

Karar daha sonrası çılgına dönen Mourinho, orta hakem Daniele Chiffi’nin üzerine yürümek isterken kuvvetlikle tutuldu. Portekizli çalıştırıcı kırmızı kart gördü ve alandan ihraç edildi.

“PALYAÇO OLUN DEMELİYİM”

Maçtan daha sonra basın mensuplarına konuşan Mourinho, “İşler berbat gitti zira oynama formumuz göz önüne alındığında kazanmamız gereken bir maçı kaybettik. Alanda olanları maçı kazanacak kadar uygun iş çıkardılar lakin ne yazık ki gol atamadık ve bu yüzden kaybettik.” dedi.

Kırmızı kart gördüğü konumla ilgili konuşan Portekizli hoca, “Çok net bir penaltımız verilmedi. Hakeme sebebini sordum ve Zaniolo düşmedi diye penaltı vermediği konusunda bana karşı net olmasını istedim. Bu yüzden oyuncularıma tavsiyemi değiştirmeliyim. Onlara ayaklarının üzerinde durmaya çalışma, topla oynama, bir yüzme havuzuna dalış yapar üzere palyaço ol demeliyim. Bu ligde bunu yapın, zira belirli ki penaltıları bu türlü alabiliyorsunuz.” tabirlerini kullandı.