Katar’da Tel Aviv müziği

Fiona

New member
Uzun müddettir beklenen 2022 Katar Dünya Kupası’nın açılış gayretine saatler kaldı. Pazar günü saat 19.00’da Katar – Ekvador gayreti ile bütün dünyanın beklediği Dünya Kupası başlamış olacak.

Söz konusu 32 ülkenin yer aldığı turnuvada birbirinden farklı ülkenin taraftarları da Dünya Kupası heyecanını izlemek için Katar’a geliyor.

aynı vakitte toplumsal medyada yayınlanan bir görüntüde, Katar’da “Tel Aviv” müziğinin çaldığı görüldü. Kelam konusu iki ülke içinde diplomatik alakaların kurulmamış olması niçiniyle bu imgeleri izleyenler şaşırdı.

Daha önce de Dünya Kupası’na bileti olan iki İsrail vatandaşın Katar’a gidip gidemeyeceği ile ilgili bir sorun yaşanmıştı. İsrail mevkilerinden yapılan açıklamada ise, İsrailli futbolseverlerin “Taraftar Kimlik Kartı” ile Dünya Kupası’nı Katar’da izleyebilecekleri belirtilmişti.

Söz konusu Orta Doğu coğrafyasında, biroldukça Arap ülkesi üzere Katar’ da İsrail ile çabucak hemen diplomatik bağlantı adımlarını atmadı. Soğuk Savaş periyodundan beri devam eden Arap-İsrail savaşları Arap ülkelerini İsrail’e karşı bir cephe durumuna getirdi. Geçtiğimiz sene İsrail’i tanımayan Müslüman ülkeler içinde Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapan Katar da yer almıştı.