“Lion’s Den” anlaşması çöktü: matematik doktoru Maschmeyer’i iptal etti

Neil

New member
“Neşe Bezelyesi” kurucusu
“Lion’s Den” anlaşması çöktü: matematik doktoru Maschmeyer’i iptal etti ve yeni bir iş arıyor

Dr. Michelle Luckas, “Lion’s Den”de start-up’ı “Peas of Joy”u tanıttı

© BeHaberler-Michael Maurer / RTL

Daniel Bakır

“Peas of Joy”un kurucusu Michelle Luckas, “Lion’s Den”de doktorasının ötesinde bir izlenim bıraktı. Carsten Maschmeyer bir anlaşma sözü verdi ancak bu gerçekleşmedi çünkü kurucu farklı bir kariyer yönüne yöneldi.

“Lion’s Den”de halihazırda pek çok gıda start-up’ı var. Ancak “Neşe Bezelyesi” muhtemelen doktoralı bir matematikçinin yönettiği ilk film olacak. 26 yaşındaki Michelle Luckas, üniversiteden onur derecesiyle (“summa cum laude”) mezun oldu ve ardından baklagillerden yapılan çıtır müsli geliştirdi.

Genç kurucu, mercimek granolasından yaptığı kahvaltı ürünleri ve her şeyden önce görünümüyle yatırımcılar tarafından iyi karşılandı. Hem Carsten Maschmeyer hem de Dagmar Wöhrl, “Neşe Bezelyesi”ne 90.000 Euro yatırım yapmak istiyordu. Luckas, uzun uzun düşündükten sonra Maschmeyer’in teklifini kabul etmeye karar verdi.

‘Aslan Mağarası’ anlaşması iptal edildi

Ancak gösteriden sonra anlaşma gerçekleşmedi çünkü kurucunun kurucu olma konusunda şüpheleri vardı. Maschmeyer, “Peas of Joy ile anlaşmayı hayata geçirmekten ve Michelle’i satış ve sosyal medya gücümüzle desteklemekten çok mutlu olurduk” diyor. Ancak: “Michelle, kendi görüşüne göre şu anda bir iş kurmayı kendisi için doğru yol olarak görmüyor ve bu nedenle anlaşmayı kendi inisiyatifiyle iptal etti.”

Luckas da bunu yaptığı açıklamada doğruladı. yıldız: “Sunumumu kaydettikten sonraki haftalar ve aylarda Carsten Maschmeyer ve ekibiyle çalışmaktan çok keyif aldım ve pek çok zenginleştirici deneyim elde edebildim. Ancak bu süre zarfında rolün tam olduğunu anladım. Zaman -Startup kurucusu maalesef şu an benim için doğru yol değil ve profesyonel olarak kendimi farklı konumlandırmak istiyorum.Bu koşullar altında yatırım kabul etmek istemedim, bu yüzden anlaşma maalesef gerçekleşmedi.”

26 yaşındaki Darmstadtlı, kurucuların programına çıktıktan sonra kariyerini değiştirdi: “Artık hem Peas of Joy deneyimimi hem de bir matematikçi olarak analitik becerilerimi kullanan harika yeni bir işim var” diyor Luckas. LinkedIn profiline göre yakın zamanda R+V sigorta grubunun bir yan kuruluşunda girişim geliştiricisi olarak çalışmaya başladı.

Aynı zamanda Luckas, şu anda genel müdürlüğünü yaptığı gıda start-up’ı için sürdürülebilir bir çözüm arıyor. “Neşe Bezelyesi ve mercimekli granola fikrinin hala yüzde 100 arkasında olduğum için, şu anda her ikisinin de uzun vadede yaşamaya ve büyümeye devam edebileceği iyi bir yol arıyorum.”

#Konular