Manchester City, Agüero’nun heykelini dikti

Fiona

New member
Agüero’nun heykeli, eski kadro arkadaşları David Silva ve Vincent Kompany’nin heykellerinin yanında yer alacak. Ödüllü bir heykeltraş tarafınca tasarlanan ve birbirine kaynaklı binlerce galvanizli çelik modülü kullanılarak inşa edilen heykel, futbol tarihinin en ikonik anlarından birini temsil edecek. Geceleri ise Manchester City’nin renkleri olan mavi ışıklarla aydınlatılacak.

AGÜERO’DAN TEŞEKKÜR

İngiliz takımının toplumsal medyada hesabından yaptığı görüntü paylaşımda hislerini lisana getiren Agüero, ”Gerçek şu ki bu benim için epey hoş ve özel bir şey, 10 yıl evvelki halimi bu türlü görmek fazlaca heyecan verici. Bu 10 yıl ortasında biroldukça şampiyonluk kazandım ve kulübün dünyanın en düzgünlerinden birisi bulunmasına yardımcı olabildim. Kentte her vakit hatırlanmam için yapılan bu anıt için kulübe minnettarım. Bu epeyce özel bir şey” dedi.

Yakın vakitte Premier Lig Onur Listesi’ne giren Agüero, City’de geçirdiği bu mühlet boyunca 5 Premier Lig şampiyonluğu, 1 FA Kupası ve 6 Lig Kupası dahil 15 kupa kazandı.

Odatv.com