Milletvekili: Kröber: Start-Up Fırsatları programından 30 okula finansman sağlanacak

Neil

New member
Saksonya-Anhalt'ta 30 okul, gelecek öğretim yılından itibaren sosyal açıdan dezavantajlı öğrencilere yönelik hedefli öğrenme desteği için ülke çapındaki Start Opportunities programından yararlanacak. Bunlar arasında Anhalt-Bitterfeld bölgesindeki (2), Halle'deki (8), Dessau-Roßlau'daki (3), Burgenland bölgesindeki (7), Magdeburg'daki (7), Jerichower Land'deki (1) ve Altmark (2), Salı günü Federal Meclis üyesi Martin Kröber'in Magdeburg olduğunu söyledi. SPD'li siyasetçi, “Bu, işçi sınıfı ailelerinden gelen çocuklara fırsatlar açmakla ilgili” dedi.

Federal ve eyalet hükümetleri yeni programa on yıl içinde 20 milyar avro yatırım yapmak istiyor. Eğitim çalışmaları okuma, yazma ve aritmetikte artan eksiklikleri gösterdiğinden, finansmanın yüzde 60'ı ilkokullara gidecek. Kröber'e göre para artık harap okul binalarını yenilemek, modern teknoloji satın almak ve ek öğretim pozisyonları oluşturmak için kullanılabilir.