Rıdvan Dilmen’den Galatasaray değerlendirmesi

Fiona

New member
Galatasaray, meskeninde Konyaspor’u ağırlarken maçı TV8,5 ekranlarında Yüzde Yüz Futbol’da Rıdvan Dilmen kıymetlendirdi.

OKAN BURUK YA GALATASARAY’A KAZANDIRACAK YA DA KAYBETTİRECEK

Dilmen “Erken atılan gol Galatasaray’ı olumsuz etkiledi. Oyuncu kalitesi öbür lakin tertip olarak Konyaspor fazlaca düzgündü. İki topu direkten döndü Muslera kurtardı. Okan Buruk ya Galatasaray’a kazandıracak ya da kaybettirecek. Gomis ve Mertens fizik olarak düzgün görünmüyor. Torreira ve Oliveira’ya fazlaca yük bindi. Ağır bir baskı kuramadı Yunus, Kerem ve Gomis. Torreira ve Oliveira gelip gitti ziyadesiyle. Kerem dikine giden bir oyuncu ve Boey sprinter ancak oyuna alışması sıkıntı. Top rakipteyken Galatasaraylılar orta sahayı bırakmış durumda.

ORTA SAHA ÜSTÜNLÜĞÜ GALATASARAY’DA DEĞİL

Emin güçlü olmadığı için birtakım konumlar verdi. Galatasaray’a göre Konyaspor epeyce rahat topla buluştu. 11’in de eksikler bulunmasına karşın. Yorulmayarak uygun oynadı. Taktiksel zayıflık ve konum olarak üstünlük kuramadı Galatasaray. Okan hocanın orta saha için bir müdahalesi lazım. Birtakım değişiklikler lazım. Orta saha üstünlüğü rakipte şu an. Yıldız isimler olsa da teknik adamlar feda edebilir. Abdülkerim ile başlayabilirdi Emin yerine. Konyaspor deplasmanda üzere değiller.

GALATASARAY BİRİNCİ 7 HAFTAYI VASAT GEÇİRDİ

Galatasaray kaybettiği Giresunspor maçında daha düzgün oynamıştı. Makûs oynarken kazanabilmekte bir marifettir. Yıldızlar topluluğu bir kadro Galatasaray. Hoca risk aldı savunmayı sol ayaklı yaptı 4 ismi birden. Vasat geçirdiği birinci 7 haftayı önder kapatması maç ziyadesiyle kıymetli. Güzel oynayarakta kazanacaktır alışılmış ki. Okan hoca daha farklı bir teknik adam tırnaklarıyla buraya kadar geldi. Galatasaray’da oynayan isimler tanınan isimler. Bu oyuncuları yönetirken fizik güçlerini yönetmek lazım. Nelson hiçbir vakit üst seviye bir stoper olmadı. Ortalamanın üstünde. Muslera gelmiş geçmiş en büyük kalecilerden biri.

ICARDI’NİN CANLI OLDUĞUNU GÖRDÜK

Okan hocanın oyuncu değişikliklerine bakarsak giren oyuncuların fizik kalitesini gördük. Icardi’nin canlı olduğunu gördük. Galatasaray’da en kıymetli gözüken fizik. Taktikle birlikte fizik öne çıkacak. Kısa uzunluk değerli değil Messi, Inıesta, Xavi örneğin. Galatasaray orta alanını düşünürsek. Yusuf Demir çabucak hemen güçlü değil.

GALATASARAY’IN İKİ SORUNU VAR

Sezona yeterli başlamak büyük kulüpler için değerli. Galatasaray’da o denli. İki değerli sorun görüyorum fizik ve taktik. Bunu da hoca halledecek. Mertens’i daha yönetimli kullanacaksanız o denli olacak. Yunus Demir örneğin fizik olarak daha uygun olmalı. bu biçimde oyuncuların kuvvetlenmesi lazım.

MUSLERA DURUŞUNDAN ÖTÜRÜ ÇIKARAMADI

Yenilen golde Muslera üzere bir kalecinin duruşundan dolayı çıkaramadığını düşünüyorum. Muslera epeyce atlayan bir kaleci değil. Altay ve Uğurcan da deneyim kazandıkça daha az atlayacaktır. Muslera üzere bir kalecinin çıkarabileceği bir top olabilirdi.