Rusya’nın dev uygulamaları App Store’dan kaldırıldı

Alan

New member
Ukrayna işgali ile Batı tarafınca ağır ambargolara uğrayan Rusya, internet ortamında da sıkışmaya başladı. Ülkenin en büyük toplumsal ve bağlantı uygulamaları Apple tarafınca mağazadan kaldırıldı.

VK ve Mail.ru yasaklı

Çin üzere Rusya’nın da çok tanınan yerli toplumsal medya ve bağlantı uygulamaları bulunuyor. Bilhassa savaş sırasında Facebook ve Instagram üzere alternatifler yasaklanınca Vkontakte, Mail.ru, VK Music, Youla öne çıkmaya başlamıştı.


iOS 16.1 neler sunacak?

2 gün evvel eklendiİşgal edilen bölgelerde yapılan referanduma reaksiyon olarak İngiltere hükümeti VK, Mail.ru üzere devlet takviyeli uygulamaların geliştiricisi olan iş erkeklerina ambargo uygulamaya başlamıştı. Apple da uygulamalara ambargo başlattı.

Vkontakte, Mail.ru, VK Music, Youla uygulamalarının App Store üzerinden kaldırıldığı tabir ediliyor. Ayrıyeten geliştiricilerin hesabı da kapatılmış durumda. Hali hazırda uygulamayı indirmiş olanlar için sorun yok lakin ödeme ve bildirimlerde sorun olabileceği söz ediliyor. Apple bir süre evvel fiziki olarak da Rusya’dan çekilmişti.

Okumaya devam et...