Samsung Galaxy S25, fizikî bir tuşa sahip olmayabilir

Alan

New member
Apple’ın telefonlardan kulaklık girişi çıkarmasını ve kutudan şarj aleti çıkarmasını eleştiren Samsung, Apple’a emsal bir adım atabilir. @OreXda tarafınca gelen söylentilere göre Samsung, yakın vakitte telefonlarındaki fiziksel tuşları büsbütün terk etmeyi düşünüyor.


Asus ExpertBook B3 duyuruldu

7 sa. evvel eklendiFiziksel tuşlar yerine yazılımsal yollar kullanılacak

Mobil dünyada yakın kaynakları ile bilinen OreXda, Samsung’un gelecek telefonları hakkında kıymetli bir bilgi paylaştı. Argümana nazaran Samsung, telefonlarında bulunan fizikî tuşları büsbütün yok etmeyi düşünüyor. bu biçimdece telefonlarda açma/kapama ve ses kontrolleri büsbütün yazılım ile idare edilecek. OreXda, bu planın yakın vakitte gerçekleşmeyeceğini ve Galaxy S25’in birinci fizikî tuşsuz Samsung telefonu olabileceğini belirtti.

Daha evvel Samsung Galaxy Note 10 için de misal telaffuzlar yapılmıştı ve firma, tuşsuz telefona işaret eden biroldukca patente sahip lakin hakikaten fizikî bir tuşsuz telefon görür müyüz, söylemesi sıkıntı. OreXda, fizikî tuşu olmayan Galaxy S25 modelinin Güney Kore’deki KT operatörüne özel bir model olabileceğini de belirtti. Umarız Samsung, kusursuz yazılımsal tahliller üretmeden fizikî tuşları terk etmez.

Okumaya devam et...