Snapdragon 8 Gen 2’den yeni ayrıntılar sızdırıldı: Savlı geliyor

Alan

New member
Mobil yonga pazarının önder isimlerinden Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1’in halefi olacak Snapdragon 8 Gen 2 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni işlemcinin yakında tanıtılacak üst seviye akıllı telefonlara güç vermesi beklenirken, Ice Universe tarafınca yeni bilgileri sızdırıldı.

Çekirdek yapılandırması değişiyor

Yakın tarilhi sızıntılar Snapdragon 8 Gen 2’nin bir adet Cortex-X3, iki Cortex-A720, iki Cortex-A710 ve iki Cortex- A710’dan oluşan 1+2+2+3 CPU konfigürasyonunda geleceğine işaret ediyordu. Lakin Ice Universe, yeni işlemcide Cortex-A720 yerine iki Cortex-A715 çekirdeğinin kullanılacağını bildirdi. Buna ek olarak Cortex-X3 azamî 3,2 GHz, Cortex-A510 2 GHz, Cortex-A715 ve Cortex-A710 çekirdekleri 2,8 GHz’e kadar saat suratı sunacak.


Intel ve Samsung, ”kaydırılabilir” PC prototipini tanıttı!

20 sa. evvel eklendiSnapdragon 8 Gen 2’nin oyun ve görüntü düzenleme üzere grafiksel yüklerde Adreno 740 GPU’dan güç alacağı belirtiliyor. Bu bahiste çabucak hemen epeyce fazla bilgiye sahip değiliz ancak Qualcomm’un ana çekirdek tarafında 3.4-3.5 GHz’e suratlar sunacak özel bir Snapdragon 8 Gen 2 modeli hazırladığı da söylentiler içinde yer alıyor.

Oyun odaklı akıllı telefonların son vakit içinderda tanınan olduğu düşünüldüğünde bu biçimde bir hareketin şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz. Yeni işlemcinin 15-17 Kasım tarihleri içinde düzenlenecek Snapdragon Doruğu etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Okumaya devam et...