SPD federal parti konferansını tamamladı | Haberler

Neil

New member
SPD, Berlin’deki üç günlük federal parti konferansını Pazar günü sabah 9’da tamamlayacak. Odak noktası eğitim politikasıdır. Parti yürütme komitesinden gelen önemli bir teklif, eyaletler ve belediyelerle bir Almanya Eğitim Paktı yapılmasını öneriyor. Eğitim fırsatlarındaki eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına ve yeterli sayıda vasıflı işçinin sağlanmasına yardımcı olmak amaçlanmaktadır. İhtiyaç duyulan şey, diğer şeylerin yanı sıra, reform yapılan veraset vergisinden elde edilen ek gelirlerle finanse edilecek özel bir fondur.

Parti konferansı Cuma günü başladı. O zamandan bu yana delegeler, diğer şeylerin yanı sıra, borç freninde reform yapılması ve yüksek varlıklar için “bir defaya mahsus kriz vergisi” uygulanması yönünde çağrıda bulunmaya karar verdiler. Parti konferansı, koalisyon ortağı FDP’nin bütçe krizi nedeniyle sosyal sektörde talep ettiği kesintileri kategorik olarak reddetti. Şansölye Olaf Scholz (SPD) Cumartesi günü konuştu. Trafik ışığı koalisyonunda iki yılın ardından zayıf anket rakamlarına rağmen parti açıkça Şansölye’yi destekledi.