Türk polisler Katar’a uçtu

Fiona

New member
Türkiye ile Katar içindeki güvenlik iş birliği kapsamında 2022 FIFA Dünya Kupası tertibinde Katar Polis Gücü’nde nazaranv alacak Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) işçisinin birinci kısmı başşehir Doha’ya ulaştı.

Türkiye’nin Doha Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Türkiye-Katar güvenlik iş birliği kapsamında bakılırsav alacak EGM çalışanının üst seviyeli birinci kısmının Doha’ya ulaştığı söz edildi.

Büyükelçiliğin açıklamasında, EGM Güvenlik Daire Lideri ve Türk Polis vazife Gücü Katar Genel Koordinatörü Cüneyt Ünal başkanlığındaki uyum takımının havalimanında Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ve Büyükelçilik yetkililerince karşılandığı açıklandı.

“HER ALANDA DAYANAĞIMIZ SÜRECEK”

Açıklamada, “Spor güvenliği alanında uzman değerli sayıda Çevik Kuvvet çalışanımızın, nazaranv atları ve köpekleriyle bir arada, nazaranv alacağı FIFA Dünya Kupası 2022’ye konut sahipliği yapacak dost ve kardeş Katar’a her alanda dayanağımız sürecek” sözüne yer verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Eylül’de, 2022 Dünya Kupası’nda Katar Polis Gücü’nde misyon alacak danışman ve uyum işçisiyle bakanlıkta bir ortaya gelmişti.

Türkiye’nin nazaranvlendirdiği 3 binden çok emniyet çalışanı, Katar’ın konut sahipliğinde 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası sırasında stadyum ve otellerdeki güvenlik operasyonlarına dayanak olacak.

Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası’na konut sahipliği yapacak. 2022 Dünya Kupası, 20 Kasım’da yapılacak Katar-Ekvador maçıyla başlayacak. Katar, Orta Doğu’da Dünya Kupası’na konut sahipliği yapan birinci Arap ülkesi olacak.