Uçak kazasında ölmüştü… Sala’ya dair yeni bilgiler çıktı

Fiona

New member
Daha evvel arkadaşlarına attığı ileti ortaya çıkan Sala’nın uçağını kullanan 59 yaşındaki pilot David Ibbotson’a ilişkin olduğu belirtilen ses kaydı yayınlandı.

Ses kaydında Ibbotson, arkadaşı Kevin Jones’a, 35 yaşındaki Piper Malibu uçağıyla Galler’den Fransa’ya uçarken teknik aksaklıkları fark ettiğini, indiklerinde de sol fren pedalının çalışmadığını gördüğünü anlatarak, ”Uçak hangara gitmeliydi” diyor.

Galler-Fransa uçuşunda sesler duyduğunu, bu uçakla yola çıkmanın tehlikeli olduğunu söyleyerek, ”Normalde can yeleğini koltukların içinde fiyatım ancak yarın can yeleğimi giyeceğim” diye konuşuyor.

“UÇAKTAN BİR PATLAMA SESİ GELDİ”

aynı vakitte, Ibbotson’ın, “Cardiff’ten bir futbolcu aldım. Nantes’tan yeni satın alındı, sanırım 20 milyon sterlin değerindeydi” dediği sesli bir ileti gönderdiği belirlendi.

Ayrıca Ibbotson, kazadan evvelki uçuşunda, uçaktan bir “patlama” sesi geldiğini tez etti.

Pilot seste, “Manş Nehri’nin ortasındayım ve bang. Uçmaya devam ediyorum ve daha sonra boom. Bu yüzden parametreleri denetim ettim ve her şey yolundaydı. Bu yüzden uçmaya devam ettim lakin bu bir ihtar çağrısıydı” dedi.

“UÇAK GÜYA DAĞILACAKMIŞ GİBİ”

Sala da yakın arkadaşlarına uçuş öncesinde korktuğunu tabir ettiği bir bildiri bırakmış: ”Korkuyorum. Bu uçak güya dağılacakmış üzere görünüyor. Ben ortadan yok olsam birileri beni arar mı bilmiyorum.”

Sala’nın transfer olduğu Cardiff City FC, ona Fransa’nın başşehri Paris üzerinden tarifeli bir uçak bileti ayarlamayı teklif ettiklerini lakin Arjantinli futbolcunun Nantes’daki arkadaşlarıyla daha epeyce vakit geçirmek için bunu kabul etmediği açıklamıştı.

Uçuşu organize eden David Henderson ticari uçuş müsaadesi bulunmayan bir uçak kullanıldığı nedeni öne sürülerek hatalı bulunmuş, 18 ay mahpusa mahkum edilmişti. Pilotun yolcu taşımak için gerekli lisansa sahip olmadığı, amatör pilot evrakı olduğu anlaşılmıştı.

Sala’nın bindiği uçağın kaza daha sonrası imajı: