Ulusal dalışçıdan üst üste iki şampiyonluk

Fiona

New member
İstanbul Akvaryum’dan yapılan açıklamaya bakılırsa, şirketin ana sponsorluğunda Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen 2022 Türkiye hür dalış şampiyonasına katılan ulusal sportmen Rüstem Derin, sabit tartı paletsiz ip dayanaklı branşla 78 metre dalarak bir Türkiye şampiyonluğu daha elde etti.

Bu branşta 91metre ile Türkiye rekorunu elinde bulunduran Rüstem Derin, başka rekor denemelerini dünya şampiyonasına sakladığını belirtti.

1 Eylül’de başlayan şampiyonanın birinci günü kırdığı rekor ve kazandığı şampiyonluklarla, birinci 2 günü 2 altın madalyayla tamamlayan ulusal sportmen 3. gün çift palet kategorisinde bir daha şampiyonluk için yarışacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Dilek Çapanoğlu, “Milli atlet Rüstem Derin’i kazandığı Türkiye şampiyonlukları ve kırdığı rekordan dolayı tebrik ettiklerini belirterek, “Önümüzdeki devirde gerçekleşecek dünya kupası ve dünya şampiyonasında da ulusal atletimizin ülkemize yeni muvaffakiyetler getireceğine inanıyoruz. İstanbul Akvaryum olarak Türk sporunun gelişmesi ismine atletlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.