Vatandaşlığa kabul töreni: Chialo demokrasiye bağlılık talep ediyor

Neil

New member
Vatandaşlığa kabul töreni
Chialo demokrasiye bağlılık çağrısında bulundu

Joe Chialo (CDU), Berlin Kültür ve Sosyal Uyum Senatörü. Fotoğraf

© Sebastian Christoph Gollnow/dpa

Berlin’deki merkezi vatandaşlığa kabul töreninde Kültür Senatörü Joe Chialo (CDU), her bireyin demokrasi için ayağa kalkma sorumluluğuna çağrıda bulundu. Perşembe akşamı Temsilciler Meclisi’nde konuşan Chialo, Berlin’de yaşayan herkesin olaylarla dolu bir tarihin kanıtlarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Alman tarihinin en karanlık yıllarından (1933’ten 1945’e kadar olan Nazi diktatörlüğü), demokratik bir ülke ve barış içinde bir arada yaşama için şimdiki ve gelecek nesillere yönelik çalışma sorumluluğu artıyor.

Berlin’deki merkezi vatandaşlığa kabul töreninde Kültür Senatörü Joe Chialo (CDU), her bireyin demokrasi için ayağa kalkma sorumluluğuna çağrıda bulundu. Perşembe akşamı Temsilciler Meclisi’nde konuşan Chialo, Berlin’de yaşayan herkesin olaylarla dolu bir tarihin kanıtlarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Alman tarihinin en karanlık yıllarından (1933’ten 1945’e kadar olan Nazi diktatörlüğü), demokratik bir ülke ve barış içinde bir arada yaşama için şimdiki ve gelecek nesillere yönelik çalışma sorumluluğu artıyor.

Temsilciler Meclisi Başkanı Cornelia Seibeld, Perşembe günü kutlamaya aralarında yeni Berlinliler ve akrabalarının da bulunduğu yaklaşık 90 kişiyi ağırladı. Kural olarak ilçeler bu tür vatandaşlığa kabul törenlerini düzenlemektedir. Yaklaşık on yıl önce Temsilciler Meclisi, yeni vatandaşlığa alınan kişileri yılda bir kez resmi olarak kabul etmeye karar verdi. 2022 yılında başkentte 8.875 yabancı Alman vatandaşlığına alındı.

Chialo, “Kendi biyografim sayesinde iki dünya arasında geçiş yapmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum” dedi. Tanzanyalı diplomatik bir ailenin oğlu olarak Bonn’da doğdu ama sonunda dokuz yaşındayken Almanya’ya geldi. Büyük bir bağlılık ve kararlılıkla Almanya’da neredeyse her şeyi başarabilirsiniz.

“Ve inanın bana, Almanya’da bir siyahi olarak daha çok çalışmam, daha çok mücadele etmem gerektiğini, değerlerimi ve aynı zamanda kendi değerlerimi kanıtlamak için komşumdan iki kat daha iyi olmam gerektiğini yeterince sık öğrenmem gerekiyordu. kişisel değer.” Chialo, aynı sıklıkta yardım da aldığını ve bu yardım olmasaydı bugün olduğu yerde olamayacağını söyledi. Kültür Senatörü, ülkenin bir vatandaşı olarak artık dışlanmadığınızı, tam ortasında olduğunuzu vurguladı.

AGH’de vatandaşlığa kabul töreni

dpa

#Konular