Wimbledon karıştı… Reaksiyonlar geliyor

Fiona

New member
Wimbledon Tenis Turnuvası’nın organizatörleri, 27 Haziran-10 Temmuz tarihleri içinde gerçekleşecek turnuvaya Rus ve Belaruslu atletlerin katılamayacağını duyurduktan daha sonra yansılar gelmeye başladı.

Tek erkekler dünya 1 numarası olan Novak Djokovic, Wimbledon idaresinin deklare ettiğı Rusya ve Belarus vatandaşı atletlere yönelik boykot sonucuna reaksiyon gösterdi.

Dünyaca ünlü tenisçi Novak Djokovic yaptığı açıklamada, “Wimbledon’ın sonucunı desteklemiyorum. Bu sportmenlerin yanılgısı değil” diye konuştu.

Alınan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Sırp tenisçi Novak Djokovic, “Her vakit savaşı reddeden birinci kişi ben olacağım. Çocukluğu savaş ortamında geçen birisi olarak bunun insanlarda nasıl bir travma bıraktığını hayli âlâ biliyorum. Daima olağan beşerler ziyan görür. Ama bir daha de Wimbledon’ın sonucunı desteklemiyorum. Bu sportmenlerin yanılgısı değil. Ne vakit sporla siyaset birbirine karışsa, kararı uygun olmuyor.” formunda konuştu.

YARIŞAMAYACAKLAR

Wimbledon yetkililerinin aldığı yaptırım sonucundan, tek erkekler dünya 2 numarası Rus sportmen Daniil Medvedev, 8 numarası Rus sportmen Andrey Rublev ve tek bayanlarda dünya 4 numarası Belarus atlet Aryna Sabalenka ve 15 numara Rus sportmen Anastasia Pavlyuchenkova üzere isimler Londra’da yarışlara katılamayacak.