Yüksek süratli internet öğrenciler ve öğretmenler için niye değerli?

Alan

New member
Covid-19 pandemisi ile bir arada uzaktan eğitim hayatımıza girdi. Görüntü konferanslar ve dijital eğitim uygulamalarının kullanması yaygınlaştı. Her ne kadar okullarda fizikî eğitime geçilse de bir fazlaca kurumda online görüşmeler, online dersler ve online kurslar devam ediyor. İnternet tabanlı eğitim uygulamaları da kullanılmaya devam ediliyor.

Fiziksel eğitimde kalem ve defterin kıymeti kadar, online eğitimde yüksek süratli internet temasına gereksinim duyuluyor. Yavaş internet irtibatıyla görüntü seyrederken görüntünün yüklenmesini bekleyerek vakit kaybı yaşayabilirsiniz. Görüntüleri süratli bir biçimde izlemek, dilediğiniz dakikaya süratlice atlayabilmek ve projeleri süratli biçimde indirmek için yüksek indirme hızı gerekiyor. Video konferans görüşmelerinde akıcı ilişki için ve Google Docs, Office 365 üzere online dökümanlarda süratli bilgi girişi için ise yüksek upload hızı gerekiyor.

Türkiye’de bir epeyce internet servis sağlayıcısı upload suratı konusunda cimri davranırken TurkNet müşterilerine uygun fiyata yüksek upload suratları sunuyor. TurkNet’in GigaFiber altyapısındaki müşterilere 1.000 Mbps’ye varan süratte download ve 1.000 Mbps’ye varan süratte upload sunuluyor. TurkNet’in mahallî operatör altyapısı üzerinden sunduğu internet seçeneklerinde de yüksek upload suratları verildiğini görüyoruz.

Yüksek upload suratı yardımıyla görüntü konferans görüşmelerinde manzaranız ve sesiniz akıcı bir biçimde karşı tarafa aktarılıyor. İmgeniz HD kalitede aktarılır ve rastgele bir donma yaşamazsınız. bu biçimdece toplantıdaki herkes sizi net biçimde duyabilir ve takılmalar olmadan manzaranızı nazaranbilir. Ayrıyeten öğretmenlerin YouTube, Udemy üzere online platformlar üzerinden kurs verdiğini de görünüyoruz. Hazırladığınız eğitim görüntüsünü bu platformlara yüklerken yavaş temasla saatler sürecek yükleme süreçlerini yüksek süratli internet ile saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Upload suratınız ne kadar yüksek olursa görüntüleri o kadar süratli yüklersiniz. 5 GB boyutundaki yaklaşık 1 saatlik bir görüntüyü 5 Mbps upload süratiyle 2 saatin üzerinde müddette yüklerken, 1.000 Mbps upload süratiyle yalnızca 40 saniyede yükleyebilmeniz mümkün olacak.

niye TurkNet GigaFiber’i tercih etmelisiniz?

2 ay evvel eklendi

“TurkNet, 1000 Mbps internet suratına varan GigaFiber interneti ayda 139,90 TL olarak fiyatlandırıyor. Yüksek internet suratı için yüksek meblağlar ödemek gerekmiyor. TurkNet İnternet Altyapı Sorgulama hizmetini kullanarak adresinizde ne kadar sürat alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Okumaya devam et...