Ahmet Parıltı Çebi’den altyapı maksadı

Fiona

New member
Anadolu Beşiktaşılar Derneği üyeleri Ankara’da iftar yemeğinde bir ortaya geldi. ATO Congresium’da düzenlenen programa Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, ÖSYM Lideri Erdoğan Akan, Uyuşmazlık Mahkemesi Lideri Muammer Topal, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, eski TBMM Lideri Bülent Arınç, eski bakanlar İmren Aykut, Abdulkadir Aksu, eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan, Beşiktaş idare heyeti üyeleri, Beşiktaşlı iş insanları ve fazlaca sayıda Beşiktaşlı katıldı.

Yemeğin akabinde Beşiktaş’la ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Işık Çebi, “Beşiktaş’ın ortasından geldiğimiz vakit her insanın bizimle biraz sohbet edip Beşiktaş’la ilgili öğrenmek istedikleri oluyor. Elimden geldiği kadar yanıt vermeye çalışıyorum. Yalnızca kimi transferleri soran çocuklarımıza ‘hayır’ diyoruz. Onlar da kırılıp gidiyorlar lakin üzülmeyin daha düzgünleri de gelecek” dedi.

Konuşmasından evvel izletilen klipte oyuncu Erkan Can’ın Beşiktaş hakkında okuduğu kelamları anımsatan Ahmet Parıltı Çebi, “Erkan Can pahalı Beşiktaşlı sanatkarımız, benim söyleyeceğim her şeyi söylemiş oldu. ‘Bırakmam Seni’ kampanyasında şayet yalnızca sporu muvaffakiyet için takip edip ‘gol atamıyorsan bana ne’ diyorsan, ‘bırak’ diyor. Ben Beşiktaşlıların bir tutumu, bir tavrı ve bir Beşiktaşlılık duruşu olduğuna inanlardanım. Biz insanlara fazlaca bedel veriyoruz. Milletimizi seviyoruz, insanları seviyoruz, tabiatı seviyoruz, adaleti seviyoruz, vicdanlı olmayı seviyoruz. Biz biraz başkalarından bir çıt farklıyız. ötürüsıyla hepimiz Beşiktaş’ı olmaktan gurur duymalıyız” diye konuştu.

“5 MAÇI GALİBİYETLE BİTİREREK AVRUPA’DA YERİMİZİ ALABİLİRİZ”

Çebi, 2,5 yıl evvel başkanlık bakılırsavine geldiğini anımsatarak şöyleki konuştu:

“Sportif olarak amatörlerle ilgili başarılı süreç geçirdiğimizi söylemek istiyorum. Biraz garip gelebilir size fakat hentbolda Mesut Çebi’nin muvaffakiyetleri gözardı edemeyiz. Basket grubuyla ilgili fazlaca enteresan bir yatırım ve strateji izledik. Genç çocukları oradan çıkardık, NBA’ya satışlarını yaptık. 2 büyük kulübe genç basketçilerimizin satışını yaparak kulübümüze, basketbola katkı sağladık ve şu anda da birebir siyasetle devam ediyoruz. Bu siyasetin devamında bir daha genç çocuklarımızla başarılı olacağımıza inanıyorum. Bildiğiniz üzere futbol ekibi geçen sene şampiyon oldu. Pandemi güç bir periyottu. her insanın küme düşer dediği grup, geçen sene 3 kupa aldı. Sergen hocamıza da buradan teşekkür etmek istiyorum. Her biri topluluğumuzun çocukları. Bu tabi beraberinde epeyce da keyif veriyor. daha sonrasında devam ettiğimiz Lider Karaveli hocamızın ben şahsen çok başarılı olduğunu düşünüyorum, büyük katkı verdi. Geldiğinde Avrupa kupalarından yorulmuş, sakatlıklardan daha çıkamamış bir ekibi sırtladı. Altyapıdan gelmesine ve fazlaca deneyimi olmamasına karşın epey kısa bir müddetde teknik manadaki başarısı ve Beşiktaş’a olan aidiyet hissiyle hayli hoş şeyler başardığını söylemek istiyorum. Ona da buradan, o külfetli süreçte çektiği eziyet ve verdiği katkı niçiniyle helallik istiyorum ve fazlaca teşekkür ediyorum. Son vakit içinderda da değerli bir hoca bulmayı Allah bize nasip etti. Valerian İsmael, önümüzdeki Beşiktaş’a planladığımız stratejilere uygun, zeki, akıllı, çalışkan, ve teknik, itidalli, beraberinde da bir o kadar heyecanlı bir hocamız var. Kendisiyle başarılara yanlışsız koşacağımızdan kuşkum yok. esasen geldiğinde vermiş olduğu değişiklikleri hissettirebildiğini düşünüyorum. Son 5 maçı da umuyoruz ki galibiyetle bitirerek Avrupa kupalarına katılabiliriz ve Avrupa’da yerimizi alabiliriz.”

“CAMİAYI SPORTİF VE EKONOMİK MANADA UÇURMAYI HEDEFLİYORUZ”

Beşiktaş’ın kuvvetli olması için ellerinden geleni ziyadesiyle yaptıklarını aktaran Çebi, “Beşiktaş’ın ortasında olduğu durumu topluluğumuza anlatabilmemiz gerekiyordu. O günden bugüne borçlarını ödeyebilen, çalışanına ,sporcusuna, kendisine hizmet veren büyük bir kulübümüz var. Bu sürece kadar biroldukca külfetli kontratları eledik. Beşiktaş’a ziyan verenlerden kurtulmaya çalıştık. Önümüzdeki bir periyotta biz mümkün olursa Beşiktaş’ın artık yapılanmasıyla, altyapısından kaynak sağlamasıyla dışarından bulacakları uygun maliyetli futbolcularla onları parlatarak ekonomik katkı sağlama planlarımızda var. Farkı 2-3 yıl bakılırsaceğiz. Tabi ki bir seçim var önümüzde. Bizler devam edebilirsek Allah nasip ederse geldiğimiz takdirde siyasetimiz bu biçimde olacak. Bu camiayı sportif ve ekonomik manada da uçurmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.