Altmark Festivali: Yıl dönümünde manastır caz müziği ve Otto Reutter ile

Neil

New member
Altmark Festivali
Yıl dönümünde manastır caz müziği ve Otto Reutter ile

Trompetçi Till Brönner, grubuyla Jerichow'daki “Jazz im Kloster Jerichow”da çalıyor. Fotoğraf

© Peter Gercke/dpa-Zentralbild/dpa


Altmark Festivali, 2014'ten beri Saksonya-Anhalt'ın seyrek nüfuslu kuzeyindeki özel yerlerde kültürü temsil ediyor. Bu yıl doğum günümüzü kutluyoruz ve özel bir program düzenliyoruz.

Altmark Festivali bu yıl onuncu yaşını 18 lokasyondaki etkinliklerle kutluyor. Gardelegen merkezli festival ofisi, 25 Mayıs'tan 7 Eylül'e kadar yıldönümü baskısının sloganının “Olgunlaşma zamanı” olduğunu söyledi.


Yönetmen Reinhard Seehafer, yazın kuzey Saksonya-Anhalt'ta düzenlenecek festivale 300'den fazla sanatçının katılmasını bekliyor. Etkinlikler kiliselerde, malikanelerde, kalelerde ve müzelerde gerçekleşir. Açılışta, prömiyerden neredeyse tam 200 yıl sonra Beethoven'ın Dokuzuncusu, Çek Ulusal Senfoni Orkestrası tarafından Stendal'da seslendirilecek.


Bir diğer öne çıkan etkinlik ise 15 Haziran'da Alte Burg Apenburg'da düzenlenecek, diğerlerinin yanı sıra aktörler Friederike Becht ve Michael Rotschopf'un da beklendiği klasik gece olacak. Her ikisi de “edebiyat ve tiyatronun harika anlarını” okuyor ve sergiliyor. Altmark Festivalinin bir parçası, 1870 yılında Gardelegen'de doğan kabare sanatçısı ve komedyen onuruna düzenlenen Otto Reutter Günleridir.


Ayrıca Altmark Festivali, Saksonya-Anhalt Kültür Vakfı ile birlikte ilk kez “Jerichow Manastırı'nda Caz” festivalini sunuyor. 9-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor.


Festival yazının bir parçası olarak etkinlik yerleri Birkholz ve Krevese gibi bazı Bismarck evleri de olacak. Salzwedel'deki son konserde Çek Ulusal Senfoni Orkestrası ve kemancı Asi Matathias, Wagner operası “Tannhäuser”in uvertürü de dahil olmak üzere bir kez daha duyulabilecek.


Altmark Festivali


dpa

#Konular