Beşiktaş’ın genç yıldızı konuştu: İnanılmaz memnun oldum

Fiona

New member
Son günlerde ismi sıkça transfer piyasasında geçen Rıdvan Yılmaz, “Benim yuvam Beşiktaş. Kulübümün menfaatleri doğrultusunda hareket ederim. Menajerim aracılığı ile biroldukça teklifler geldiğini duyuyorum lakin ilgilenmiyorum. Beşiktaş’ta kalıcı olmak istiyorum lakin kulübüme geçmişte Cenk Tosun üzere para kazandıracak durumda isem karşı koymam. Türk futbolcusunu Avrupa’da en uygun biçimde temsil ederim. Alışılmış her futbolcunun amacı vardır. İngiltere’de oynamak en büyük hayalim. Bir gün niye olmasın” tabirlerini kullandı.

“İNANILMAZ KEYİFLİ OLMUŞTUM”

“Sol açık oynamak ister miydin?” sorusuna genç futbolcu, “Bana birinci A grup formasını Şenol Güneş hocam verdi Rizespor maçında. İnanılmaz memnun olmuştum. Futbolu başladığımda sol açık oynuyordum. Teknik yöneticilerim sol bekte daha yararlı olacağımı düşündüler. Sistem neyi gerektiriyorsa ona yapıyorum. Sol bekte de memnunum. Ofansif niyete sahibim. Daha süratli olmak için çalışıyorum.” formunda cevap verdi.

Yeni teknik yöneticisi Valerien Ismael’i de kıymetlendiren Rıdvan, “Valerien muvaffakiyete aç, gençliğe değer veren, bilimle çalışan ve daima istatistikleri inceleyen, değerli bir teknik adam. Geldiği günden bu yana bizleri moral ve motivasyon olarak canlı tutmaya çalışıyor. Empati yaparak bizlere yanlışlarımızı anlatıyor. Ondan öğreneceğimiz epeyce şey var. Bizlerin maç ortasında yaşadıklarını hissediyor. Kişisel yanılgılarımızı tek tek anlatıyor. Çalışkan ve hırslı” dedi.

“YAŞAMLARI BİZE AYNA OLUYOR”

Ekibin ağabeyleri ve deneyimli isimlerinin kendilerine her türlü mevzuda yardımcı olduklarını söyleyen Rıdvan Yılmaz, “Onların hayatları bize ayna oluyor. Gereken ruhsal takviyesi hocalarımdan aldığım takviyesi de katarsak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Düzgün günde değil makus günde ayakta kalmanın niyetini taşıyorum. Bizim için Necip ağabey ve Oğuzhan büyük baht. Bizlere idmanlarda kamplarda ve maçlarda daima dayanak oluyorlar. Pjanic, Souza, Ghezzal, Vida vakit zaman ilgi gösteriyorlar” halinde konuştu.

Örnek aldığı ismi açıklayan genç yetenek, “Sol kanatta tek isim var Caner Erkin, Yabancı olarak Marcelo, Alphonso Davies. Caner ağabey bana her vakit takviye verdi. Lakin benim tek idolüm var o da Marcelo.”

Rıdvan, “Şenol Güneş hocam benim yetişmemde başlangıç oldu suladı, Abdullah Avcı’nın yardımcısı Şenol Fidan budadı, destekledi, Sergen Yalçın hocam beni ortaya çıkardı. Valerien Ismael hoca ile yeni gayelere yelken açtık” tabirlerini kullandı.