Beyin kanaması geçiren futbolcu, 5 ay daha sonra ‘kaskla’ döndü

Fiona

New member
Rize’de, 5 ay evvel Çaykur Rizespor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor U-16 futbol grupları içinde oynanan maçta hava topuna yükseldiği sırada rakibiyle çarpışarak baş travmasına bağlı beyin kanaması geçiren Çaykur Rizesporlu orta saha oyuncusu İmran Gür (16), tedavisinin akabinde bir daha alanlara döndü.

Birinci maçında bir daha Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a karşı başında esirgeyici kaskla alana çıkan ve kadrosu 3-0 kazanan İmran, “Kendime geldiğimde tekrar yeşil alanlara dönebilir miyim diye düşündüm. Bu anı sabırsızlıkla bekliyordum. bir daha alanlarda olmanın memnunluğunu yaşıyorum” dedi.

Rize’de, 28 Kasım 2021’de Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Çaykur Rizespor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor U-16 futbol kadroları içinde oynanan maçın 15’inci dakikasında hava topuna yükselen İmran Gür rakibi ile çarpıştı. Yere yığılan iki oyuncuya kulüp hekimi ve sıhhat çalışanları müdahale etti. Kameralara da yansıyan o anların akabinde alandan yürüyerek çıkan Gür, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayıldü. Baş travmasına bağlı beyin kanaması geçirdiği belirlenen İmran Gür, ameliyata alındı. Ameliyatın akabinde 5 ay tedavi bakılırsan İmran Gür, düzgünleşir iyileşmez hasretini duyduğu yeşil alanlara geri döndü. Birinci maçında bir daha Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a karşı başında esirgeyici kaskla alana çıkan ve grubu 3-0 kazanan İmran, büyük memnunluk yaşadı. Taraftarlar da İmran için tezahüratlarda bulundu.

“DAHA ÇOK ÇALIŞARAK ‘İMRAN GERİ DÖNDÜ’ DEDİRTECEĞİM”

Alanlarda olduğu için keyifli olduğunu söz eden İmran Gür, şunları söylemiş oldu:

“Kafa topuna çıkarken darbe yedim. Bayılmışım, hastaneye götürmüşler beni. Uyandığımda ameliyat olmuştum, hiç bir şey hatırlamıyordum. Kendime geldiğimde yine yeşil alanlara dönebilir miyim diye düşündüm. Bu anı sabırsızlıkla bekliyordum. bir daha alanlarda olmanın memnunluğunu yaşıyorum. Hekimlerle konuştuğumda bana yine yeşil alanlara dönebileceğimi söylemiş olduler. Bu bana moral oldu. 5 aydır yeşil alanlara döneceğim günü iple çekiyordum. Sabırsızlıkla bekledim, nihayet alanlara döndüm. Kaza geçirdiğim ekibin maçında bir daha alanlara dönmem de hoş bir tesadüf. Maçın son 5 dakikasında hocam beni gruba dahil etti. O esnada da taraftardan büyük bir takviye gördüm. Benim için unutulmaz bir an. 5 aylık bir kaybım var, eksiklerimi en kısa vakitte toparlayıp bir daha eski günlerime döneceğim. Biraz daha fazlaca çalışarak ‘İmran geri döndü’ dedirteceğim.”

“İNANCI ONU YİNE ALANLARA DÖNDÜRDÜ”

Çaykur Rizespor U-16 ekibi teknik sorumlusu Hakan Turanlı da, “Bu bahtsız olay karşısında büyük hüzün yaşadık. Çok güçlü süreçler geçirdik. Bugün İmran’ı bir daha yeşil alanda gördüğümüz için epeyce memnunuz. İmran’ın inancı onu bir daha alanlara döndürdü. İmran bir daha maça çıktığında o da biz de tribündeki taraftar da epey memnunduk. Bütün o makûs günleri unuttuk. İmran’ın bundan daha sonraki süreçte futbol oynamasına pürüz bir durum yok. Denetimli bir biçimde planlayarak İmran’ı yeni dönemde yeniden ortamızda bakılırsaceğiz” dedi.

“KAYBETTİĞİ VAKTİN TELAFİSİNİ YAPACAKTIR”

Çaykur Rizespor Akademi Yöneticisi Fedai Aksoy ise, “Erzurumspor maçındaki bu şanssız olayı gördüm. Büyük hüzün yaşadım. İmran da bütün oyuncularımız da bizim için hayli kıymetli. Ameliyat daha sonrasındaki sürecin bir an evvel bitmesini bekledik. Artık İmran yeşil alanlara döndü. Çok memnunuz. Bundan daha sonra İmran daha büyük uğraş göstererek ortada kaybettiği vaktin telafisini yapacaktır” tabirlerini kullandı.