“Bütün gece ağladım”

Fiona

New member
Brezilya, 2022 Dünya Kupası’da çeyrek finalde. Sambacılar’da Güney Kore maçıyla alanlara dönen Neymar, sakatlık sürecinde yaşadıklarını anlattı.

2022 FIFA Dünya Kupası son 16 tipi maçında Brezilya, Güney Kore’yi 4-1 mağlup ederek ismini çeyrek finale yazdırdı.

Brezilya’da sakatlığı geçen yıldız oyuncu Neymar, iki maç ortadan daha sonra kadrodaki yerini aldı. Teknik yönetici Tite, Neymar’ı Güney Kore karşısında birinci 11’de alana sürdü.

Sambacıların Dünya Kupası’nda Sırbistan ile oynadığı kümedeki birinci maçta sakatlanan Neymar, İsviçre ve Kamerun müsabakalarında forma giyememişti.

Yıldız futbolcu Güney Kore maçı daha sonrası yaşadıklarını anlattı;

“Çok korktum. Bütün gece ağladım. Yaşadıklarımı ailem biliyor. Ancak sonunda her şey yoluna girdi. Fizyoterapi için gösterdiğimiz gayrete değdi.”

Covid-19 niçiniyle teneffüs rahatsızlığı yaşayan Pele hakkında da konuşan 30 yaşındaki futbolcu, “Pele’nin yaşadıklarıyla ilgili konuşmak güç. Bir an evvel sıhhatine kavuşmasını diliyoruz. Umarız pankart ve galibiyetle kendisini biraz daha rahat hissettirmişizdir.” dedi.