“Direkçi” taraftar konuştu: Muazzamdı

Fiona

New member
Trabzonspor’un Fraport TAV Antalyaspor müsabakası daha sonrasında şampiyonluğunu ilan etmesi kentte büyük coşkuyla karşılandı. Müsabakanın akabinde kent meydanında toplanan 100 bin kişinin coşkulu kutlama imajları dünyada yankı buldu. Kutlamalar sırasında tehlikeli bulunmasına karşın metrelerce yükseklikteki aydınlatma direğine çıkarak cümbüşe ortak olan taraftarların manzaraları toplumsal medyada büyük ilgi gördü.

“ÇOK HOŞ BİR DUYGU”

Obura çıkan taraftarlardan Ziya Alemdar, Trabzonspor’un şampiyonluk coşkusunda yer almış olmanın gururunu duyduğunu söylemiş oldu. Askere gitmeye hazırlandığını söyleyen Alemdar, “Şampiyonluğu askere gitmeden görmüş oldum. Bunun gururu var içimde. Görüntülerin da hayli tesiri oldu. bu biçimde bir şey olacağı aklıma gelmedi. Trabzonspor’un kutlamalarında bu biçimde hoş yer almak nasip oldu. Çok hoş bir duygu” dedi.

“İKİ TANE DİREK DEĞİŞTİRDİM”

Trabzonspor’un şampiyonluk coşkusunu yaşamak için Düzce’den geldiğini söyleyen Alemdar, kutlamalar sırasında çoşkuyla kapılan birfazlaca taraftarın üzerinde bulunduğu direği salladığını söylemiş oldu. Bu niçinle iki sefer direk değiştirdiğini belirten Alemdar, “Stada gittim lakin biletler tükenmişti. Stada giremediğim için meydana gelip burada dev ekranda maçı izlemek istedim. Kalabalıktan dolayı maçı izleyemedim. O anki heyecan ve gerilimle ‘kendimi bir direğe atayım’ dedim ve direğe çıktım. O an hiç bir şey aklıma gelmedi. Buradaki amcalar beni uyardı, ‘çıkma düşersin’ dediler. Kimseyi umursamadım. Düşeceğim ya da elektrik çarpacağı aklıma gelmedi. Aşağıdan direği sallayanlar olduğu için 2 tane direk değiştim. Direğe çıkarken hiç zorlanmadım. Şu an istesem bir daha çıkarım” diye konuştu.

“HERKES BANA ‘DİREKÇİ’ DEMİŞ”

Aydınlatma direğinin üstünden gördüğü görünüm karşısında heyecanlandığını belirten Alemdar, “Yukarıda her insanın heyecanını güya kendim yaşıyormuşum üzere hissettim. Aşağısı hayli kalabalıktı, süperdi. Direğin üstünden iğne atsam yere düşmezdi. Arkadaşlarım birinci sabah uyandığımda herkes bana ‘direkçi geldi’ demeye başladılar. O anda anladım. Toplumsal medyaya baktım, herkes bana ‘direkçi’ diye yazmaya başlamış. O denli bir anı kaldı” sözlerini kullandı.

Odatv.com