Duş perdeleri: Bu ürünle çevreyi korursunuz

Neil

New member
Daha az atık
Katı duş jeli ve şampuan: Duş parçalı plastikten kaçının

Plastikten kaçınmak istiyorsanız katı duş jeli ve şampuan kullanın. Sağlayıcılardan birinin adı Duschbrocken’dir. yıldız arkasında ne olduğunu gösterir. (sembol resmi)

© Bogdan Kurylo/Getty Images


Plastik içermeyen ürünler sadece gıda sektöründe değil, kozmetik sektöründe de giderek önem kazanıyor. Çevre dostu ürünlere olan talep artıyor. Sürdürülebilir duş parası ve şampuan sağlayıcısına Rain Brocken denir. yıldız her şeyin neyle ilgili olduğunu gösteriyor.

Çevre koruma sorunlarıyla giderek daha fazla karşı karşıya kalan bir dünyada, sürdürülebilir alternatifler günlük yaşamda giderek daha önemli hale geliyor. Plastiğin en çok hakim olduğu alanlardan biri de duş. İki Alman girişimci, plastiğe sarılı duş jeli ve şampuanları ele alıyor ve duş tekneleriyle çevre dostu duş anlayışını hayata geçirmek istiyor. Bu yazıda duş parçalarının ne olduğunu ve bu fikrin nereden geldiğini öğreneceksiniz.


Duş parçası: Nedir?
Duş parçaları, ambalaj gerektirmeyen katı, sıkıştırılmış duş ürünleridir ve bu nedenle plastik şişelerdeki geleneksel sıvı duş jellerine çevre dostu bir alternatiftir. Fikir Johannes Lutz’un demirhanesinden geliyor ve Christopher Akciğer Stuttgart’tan. İkisi bu fikir için uzun mesafeler kat etmek zorunda kaldı.


Lutz ve Lung, 2017’de bir yıl süren dünya turu sırasında Myanmar’da tanıştı. İki maceracı daha sonra birlikte Meksika ve Kolombiya’ya seyahat etti. Seyahatlerinin sonunda Amazon yağmur ormanlarında yürürken sırt çantalı gezginler kendilerine bu fikre yol açan bir soru sordular: şampuan sıvı formdaki duş jeli ve plastik ambalaj hem gezginler hem de çevre için can sıkıcıdır; peki neden bunun için henüz iyi bir çözüm yok? Tutkularından yola çıkan ve herhangi bir kimya bilgisi gerektirmeyen bu ikili, katı duş ürünleri için kendi tariflerini geliştirmeye karar verdi.


Duş teknesi fikri böyle ortaya çıktı
Fikirlerini 2018’in ortasında Startnext’te kitlesel fonlama kampanyası olarak sunana kadar altı ay boyunca sözde duş parçaları üzerinde çalıştılar. Büyük bir ilgi vardı: Fon hedefine bir saat içinde ulaştılar ve neredeyse 2.000 kişi yaklaşık 50.000 avro bağışta bulundu. Sonuç, kitle fonlaması kampanyalarının 2018’de Startnext’teki en başarılı kampanyalardan biri olmasını sağladı. İki yıl sonra, iki mucit “The Lions’ Den”i etkiledi. İki Stuttgart’lının rüya aslanı yatırımcı Ralf Dümmel, şirket hisselerinin yüzde 25’i için 250.000 euro teklif etti – Lutz ve Lung kabul etti. O günden bu yana ürünleriyle piyasada başarılı oldular.Ana avantajı Duş parçaları çevre dostu olmada yatmaktadır. Şirket, plastik ambalajlardan kaçınarak atık dağlarını azaltıyor. Geleneksel duş jellerinin çoğu tek kullanımlık plastik şişelerde satılıyor ve bunlar genellikle yalnızca bir kez kullanılıp daha sonra atılıyor. Öte yandan duş parçaları paketleme gerektirmez ve dolayısıyla ekolojik ayak izini en aza indirir. Duş parçaları ayrıca uzun bir raf ömrü vaat ediyor. 100 gramlık parçalar iki ay sürmelidir.


Eleştirinin ardından: içerikler değişti
Sürdürülebilir ürünlere yönelik trend dünya çapında ivme kazanıyor ve duş tekneleri, sürdürülebilir seçimlerin günlük hayata nasıl entegre edilebileceğinin bir örneği. Ancak başlangıçta ürüne yönelik eleştiriler vardı. Birinde Eko testi 2021’den itibaren iki katı duş jeli “tatmin edici” puan aldı ve hatta bir tanesi testte “yetersiz” olarak başarısız oldu. Endişe verici olan, bazılarının alerjik ve hatta kanserojen olduğu düşünülen organohalojen bileşiklerin tespitiydi. Üreticiye göre Öko-Test’in kararı çok ciddiye alındı ve artık malzemeler değiştirildi. Artık Rain Chunks’ta sadece duş jelleri ve şampuanlar değil, aynı zamanda deodorantlar ve diş macunları da var.


Başka bir tanınmış sağlayıcı
Duş barlarına iyi bilinen bir alternatif, katı şampuanlar ve duş jelleridir. köpüklü. Marka aynı zamanda yüksek kaliteli bakım ürünleri sunarken plastik ambalaj tüketimini azaltmak amacıyla da kuruldu. Şirket, kullanışlı, hafif köpüklü çubuklar şeklindeki katı şampuan ve duş jeline güveniyor.


Ürünler sadece plastik ambalaj değil, aynı zamanda paraben, silikon, sülfat ve mikroplastik de içermiyor. Katı bakım ürünleri geri dönüştürülebilir kartonla paketlenir ve yalnızca doğal bileşenler içerir. Ayrıca şirket, çevre koruma projelerinde aktif olarak yer almakta ve ekolojik ayak izini mümkün olduğunca küçük tutmaya çalışmaktadır.


: Birlikte Otto kuponu satın alma işleminizden tasarruf edebilirsiniz.


Kaynaklar: “Duş parçaları”, “Eko-Test”


Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içermektedir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.


borç

#Konular