Fenerbahçe Jesus ile masaya oturacak

Fiona

New member
Geldiği günden beri oynattığı futbol ile Fenerbahçe taraftarının sevgisini kazanan tecrübeli teknik yönetici Jorge Jesus’un kontratı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Fenerbahçe idaresinin birinci gayesi, dönem sonu mukavelesi sona erecek olan Jesus’un kontratını uzatmak. Portekizli teknik adamın Brezilya Ulusal Kadrosu’ndan gelecek muhtemel bir teklif niçiniyle Dünya Kupası daha sonrasını beklediği argüman edilmişti. Fenerbahçe İdaresi de planlamayı buna bakılırsa belirledi.

Sarı-Lacivertliler, turnuva devam ederken birinci görüşmeyi gerçekleştirip, kaideleri konuşmak istiyor. Bunun için de gruba verilen müsaadenin bitmesi beklenecek. İdare, 25 Kasım’da başlayacak olan hazırlıklarla bir arada Jorge Jesus ile birinci kere masaya oturmayı planlıyor. Bu toplantıda gaye iki tarafında koşulları ve beklentileri birbirleriyle paylaşması olacak.

Dünya Kupası 20 Kasım’da başlayacak ve 18 Aralık’ta sona erecek. Jesus’un isminin anıldığı Brezilya’da teknik yönetici Tite’nin geleceği de bu süreçte netlik kazanacak.

Fenerbahçe İdaresi, görüşmeleri devam ettirip, orta transfer dönemindilk evvel bu mevzuyu sonuçlandırmayı hedefliyor. Sarı-Lacivertliler’in isteği, Jesus’la uzun müddetli bir kontrata imza atarak, ocak ayından itibaren takım planlamasını da uzun vadeli bir biçimde yapmak.

JESUS’UN FENERBAHÇE KARNESİ

Jorge Jesus liderliğinde Fenerbahçe, Dünya Kupası ortasına girmedilk evvel ligi 9 galibiyet 2 birliktelik ve 2 yenilgi ile 29 puanla 1. Sırada tamamladı. Sarı Lacivertliler, 3. torbadan girdiği Avrupa Ligi B Grubu’nu Rennes, AEK Larnaka ve Dinamo Kiev’in önünde önder bitirdi.