iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada’sı Android’de kullanılabilir: Pekala fakat nasıl?

Alan

New member
Apple geçtiğimiz haftalarda iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerini tanıttı. Firmanın yalnızca Pro modellerinde sunduğu yeni çentik tasarımı olan Dinamik Ada (Dynamic Island) özelliği ise en dikkat çeken ayrıntılardan oldu. Android telefonlarda bir muadili olmayan bu özellik ise artık dynamicSpot ismiyle bizlerle.

Android’de Dynamic Island nasıl kullanılır?

Google Play Store’
da yayınlanan dynamicSpot uygulaması, Dinamik Ada yahut Dynamic Island olarak isimlendirilen Apple’ın tahlilinin olağan olarak her ayrıntısını Android telefonlara getirmiyor lakin farklı özellikler sunmaktan da geri durmuyor. çabucak hemen Beta sürümde olan uygulamanın Pro sürümü daha gelişmiş yetenekler vadediyor. Uygulamanın fiyatlı sürümünde sunulan özellikler kilit ekranında da çalıştırılabiliyor.


Geliştirilen uygulama, müzik kontrollerine erişim sağlayabiliyor. hem de özelleştirilebilir bir etkileşim, zaman içindeyıcı desteği ve genel oldukcalu bakılırsav kullanması sunuyor. Geliştirici Jawomo, önümüzdeki devirlerde epeyce daha fazla özellik ile uygulamanın geliştirileceğini ve beraberinde genel kullanılabilirliğin artırılacağını aktarıyor.


iPhone 14’ün kaza algılama özelliği gerçek kazada test edildi

1 gün evvel eklendiApple’ın taklitçi Android uygulamasıyla ilgili yasal bir yolda ilerleyip ilerlemeyeceğini bilmiyoruz lakin bu tıp uygulamaların ardının geleceğini belirtebiliriz. tıpkı vakitte iPhone 14 Pro ve Pro Max’te olan Dynamic Island özelliğine emsal temalar Xiaomi’nin MIUI temalarında bulunmaya başlamış durumda. Tıpkı biçimde bir fazlaca üretici firma benzeri bir tasarım konusunda ar-ge faaliyetleri de yürütmekte.

Okumaya devam et...