Mavi Kelebekler, Avrupa biletini garantiledi

Fiona

New member
2021-22 Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası dörtlü final maçları 7-8 Mayıs tarihlerinde Ankara’da THF Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin her yerinden binlerce hentbolseveri ağırlayan turnuvanın birinci gününde Yenimahalle Belediyespor ile karşılaşan Konyaaltı Belediyespor, kıran kırana geçen çabayı 32-31 kazanarak ismini finale yazdırmasını bildi.

EHF CUP’TA ÇABA EDECEK

Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası Dörtlü Final’de Kastamonu Belediyesi GSK, Konyaaltı Belediyespor’u 34-30 yenerek kupanın sahibi oldu. Mavi Kelebekler ise turnuvanın ikinci gününde başka finalist Kastamonu Belediye GSK ile final maçına çıktı. Birinci dakikaları başa baş bir çabaya sahne olan müsabakada Konyaaltı vakit zaman oyun ve skor üstünlüğünü ele alsa da 30-34 skorla mağlup olarak ikincilik kupasının sahibi oldu. Kupa finalisti olması sebebiyle Avrupa’da gayret etme hakkı kazanan Mavi Kelebekler önümüzdeki dönem Türkiye’yi EHF Cup’ta temsil edecek.

BELEDİYE LİDERİNDEN TEBRİK

Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen, Mavi Kelebekler’in, Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek olmasından dolayı son derece memnun olduğunu ve gurur duyduğunu lisana getirdi. Lider Esen, “Sezon başında koyduğumuz maksadımıza ulaştık. Amacımız birincilik kupasını da almaktı lakin olmadı. Uğraşları için bütün oyuncularımızı başka ayrı tebrik ediyor, kadromuzu Ankara’da da yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Gösterdikleri performans için oyuncularını tebrik eden antrenör Birol Ünsal, “Geçen yıl kıyısından döndüğümüz finali bu dönem oynadık. Kupayı kazanamasak da Avrupa kupalarına katılmaya hak kazandık. Konyaaltı Belediyespor hentbola hayli önemli ehemmiyet veriyor, katkı yapıyor. Bu katkıların ilerleyen devirlerde kesinlikle bir karşılığı olacaktır. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Kulüp yöneticilerimize de takviyelerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.